США вирішили скоригувати стратегію ядерного стримування на тлі «ескалації супротивників»

Міністерство оборони Сполучених Штатів перегляне стратегію ядерного стримування, оскільки ядерні супротивники країни «кидають виклик» її безпеці, а також безпеці союзників і партнерів Вашингтона.

Про це повідомив Пентагон. 

У відомстві припускають, що країні може знадобитися коригування Огляду ядерної ситуації 2022 року. 

Це потрібно, щоби підтримувати здатність ядерного стримування «у світлі посилення ядерного потенціалу Китаю і росії та можливої ​​відсутності угод про контроль над ядерними озброєннями після лютого» 2022 року, пояснив заступник помічника міністра оборони з ядерної політики та політики протидії зброї масового знищення Річард Джонсон. 

За його словами, США залишаються відданими безпечному, надійному ядерному стримуванню. Однак програма ядерної модернізації, хоча й необхідна, може бути недостатньою для просування вперед, вважає посадовець. 

Міноборони у партнерстві з Національним управлінням ядерної безпеки США вже вжило заходів щодо посилення ядерного стримування та гнучкості, а також для зменшення ризиків, розповів посадовець.

Кроки Вашингтона стосуються гравітаційної бомби B61-13, яка доставляється літаками, а також підвищеної готовності підводних човнів класу «Огайо» з ядерним озброєнням і двигуном.

Раніше цього місяця відомство подало до Конгресу звіт, у якому описується стратегія ядерної зайнятості США. Зокрема, там ідеться про плани стримування кількох ядерних супротивників одночасно. 

У доповіді також визнається, що лише стримування не допоможе усунути стратегічні небезпеки. 

«Щоб бути готовими до 2030-х років, ми маємо модернізувати наші ядерні сили, ядерне командування та управління, а також відповідну інфраструктуру, яка дозволить нам бути гнучкими та пристосовуватися згодом у міру появи нових викликів, нових загроз, потенційних змін чи затримки в нашій модернізації», — заявив заступник директора зі стратегічної стабільності Головний робочий орган управління військами Збройних сил США, до якого входить група вищих офіцерівОб’єднаного штабу Грант Шнайдер.

Що передувало?

19 листопада глава рф володимир путін підписав указ, що затверджує оновлену ядерну доктрину росії. Його речник дмитро пєсков заявив, що якщо ЗСУ використають проти рф західні неядерні ракети, то росія за новою доктриною може завдати ядерної відповіді.

Того ж дня Білий дім заявляв, що США не змінюватимуть політику ядерного стримування у відповідь на нову доктрину рф, передавав Reuters.