Десятки урядовців Грузії виступили проти рішення «Грузинської мрії» призупинити євроінтеграцію країни
Працівники Міністерства закордонних справ та Міністерства оборони Грузії виступили проти рішення влади призупинити до 2028 року переговори про вступ до ЄС.
Про це пишуть «Эхо Кавказа»та «Новости-Грузия».
Щонайменше 78 працівників МЗС Грузії підписали заяву проти рішення уряду щодо заморожування євроінтеграції. У заяві йдеться, що це не відповідає стратегічним інтересам країни, а другого такого шансу на вступ до ЄС може не бути.
Крім того, затягування переговорного процесу про вступ призведе до ізоляції країни. А без підтримки західних партнерів Грузія залишається віч-на-віч із загрозами, вважають урядовці.
Згодом співробітники Міністерства оборони Грузії випустили заяву, у якій наголосили на важливості співробітництва країни з європейськими та євроатлантичними структурами. А також вказали на внесок західних партнерів у розвиток обороноздатності та стримувальних можливостей Грузії.
Всього 41 працівник Міноборони підписав заяву, що вони залишаються вірними зобов’язанням зі ст. 78 Конституції Грузії про інтеграцію у європейські та євроатлантичні структури.
Віцеспікерка парламенту Грузії Ніно Цилосані вимагає відставки співробітників МЗС, які засудили призупинення євроінтеграції, назвавши їхні дії «абсолютно огидними». Цилосані заявила, що урядовці поступилися інтересами власної країни, «нібито заради Євросоюзу».
Тим часом прем'єр-міністр Грузії Іраклі Кобахідзе подякував правоохоронцям після жорсткого придушення протестної акції у Тбілісі. Він заявив, що ці події стали наслідком «заздалегідь організованого та спланованого насильства радикальної опозиції».
Що відбувається у Грузії?
Грузинська опозиція не визнає результатів парламентських виборів, де перемогла партія «Грузинська мрія». Міжнародні спостерігачі відзначили, що голосування було затьмарене нерівними умовами, тиском і напругою. Грузинські правоохоронці відкрили 47 кримінальних справ щодо ймовірних злочинів, повʼязаних із парламентськими виборами. Зокрема, обвинувачення висунули двом підозрюваним, які вкинули цілу пачку бюлетенів до урни на одній із дільниць.
Європарламент не визнав результати парламентських виборів у Грузії і вимагає провести нові. Проте Тбіліський суд відхилив усі позови опозиційних політсил та громадських організацій, які вимагали визнати недійсними підсумкові протоколи окружних комісій.
Опозиційні партії Грузії оголосили про безстроковий вуличний протест із вимогою провести нові парламентські вибори.
Тим часом «Грузинська мрія» одноосібно затвердила новий парламент, призначила дату виборів президента, висунула свого кандидата та оголосила про відмову від переговорів про вступ у ЄС до 2028 року.
Останнє рішення розпалило нову хвилю протестів, які обернулися сутичками. На світанку 29 грудня грузинські спецпризначенці жорстко розігнали протест під парламентом, десятки людей, зокрема журналістів і політиків, було побито й затримано.