Шольц розпочав передвиборчу кампанію: розкритикував опонентів та розповів, як виведе Німеччину з кризи
Соціал-демократична партія Німеччини на чолі з чинним канцлером країни Олафом Шольцом розпочала передвиборчу кампанію майже за три місяці до нових виборів у Бундестаг. У своїй промові Шольц атакував єдиного партнера по коаліції та пообіцяв підвищення мінімальної зарплати й доступну оренду на житло.
Про це пишуть Tagesschau та Deutschlandfunk.
За словами Шольца, після розпаду коаліції «світлофор» у листопаді цього року на кону опинилися «безпека, згуртованість, добробут і робочі місця».
«Ми стоїмо перед фундаментальним рішенням для нашої країни, так чи інакше. Якщо ми зробимо неправильний поворот у Німеччині, у цій ситуації, це матиме серйозні наслідки», — заявив Шольц перед близько 500 членами СДПН.
У своєму виступі Шольц зосередився на економіці, назвавши чотири пункти, за допомогою яких він хоче вивести Німеччину з кризи:
- створити робочі місця у промисловості, особливо в автомобілебудуванні;
- забезпечити бізнес дешевою енергетикою;
- збільшити інвестиції в інфраструктуру;
- боротися з нестачею кваліфікованих робітників.
Так, канцлер пропонує повертати компаніям, які інвестують у Німеччину, 10% від їхніх інвестицій. Також Шольц висловився за підвищення мінімальної зарплати до 15 євро за годину, доступну оренду житла й систему охорони здоров’я.
Свою партію політик назвав «середньою силою» та «голосом працьовитих і порядних» людей, розкритикувавши опонентів та єдиного партнера по коаліції, що залишився, — «Союз 90/Зелених». Для багатьох у Німеччині «зелені» асоціюються з надмірними екологічними вимогами та державним патерналізмом, тож Шольц, вочевидь, хоче дистанціюватися від такого іміджу.
Щодо колишнього партнера по коаліції — «Вільної демократичної партії» на чолі з Крістіаном Лінднером, то Шольц розповів, що ті «місяцями систематично саботували роботу федерального уряду і в такий спосіб систематично перешкоджали його успіху».
Свою критику Шольц також звернув проти головного опонента — Християнсько-демократичного союзу, звинувативши його лідера Фрідріха Мерца у відсталій політиці.
У зовнішній політиці канцлер повторив свою обіцянку не постачати Україні крилаті ракети TAURUS. За його словами, коли йдеться про безпеку Німеччини, не можна грати у «російську рулетку».
Нагадаємо, раніше двоє представників СДПН з Гамбурга закликали висунути в кандидати на посаду канцлера замість Шольца міністра оборони Бориса Пісторіуса.
Політична криза в Німеччині
У Німеччині на початку листопада розвалилася хитка коаліція влади після рішення канцлера Олафа Шольца звільнити міністра фінансів із консервативної партії «Вільних демократів» Крістіана Лінднера.
Тріщина у У грудні 2021 року три німецькі партії — «Соціал-демократична», «Вільна демократична» та «Союз 90/Зелені» — утворили парламентську коаліцію. Її назвали на честь традиційних партійних кольорів цих політичних сил — червоного, жовтого та зеленого«світлофорі» пішла після зливу у ЗМІ документа, в якому міністр фінансів від ВДП Крістіан Лінднер описує заходи, необхідні, на його думку, для подолання економічної кризи.
Кінцем коаліції стала відмова Лінднера підтримати запланований федеральний бюджет на 2025 рік. Після його відставки звільнились усі міністри ВДП.
Тепер Шольц хоче просити вотум довіри в січні 2025 року, щоб дострокові вибори до парламенту відбулися не пізніше кінця березня. Натомість «вільні демократи» закликають провести вибори раніше.