МЗС України закликало уряд Грузії не залякувати протестувальників «українським сценарієм»

Міністерство закордонних справ України засудило порушення прав людини та застосування сили проти учасників протестів у Грузії. Також відомство відповіло на заяви Тбілісі про «сценарій Майдану», реалізацію якого нібито не дозволять у Грузії.

Про це повідомили в МЗС.

Міністерство наголосило, що грузинська влада має поважати право громадян на мирний протест. Тим паче, що причиною протестів є рішення уряду поставити на паузу рух Грузії до ЄС всупереч європейським прагненням грузинського народу.

Там нагадали, як свого часу українські політики, які намагалися розвернути Україну від шляху в ЄС до росії, так само розповідали, що всього лише «призупиняють», а не згортають євроінтеграцію країни.

«Рішуче відкидаємо наполегливі спроби грузинської влади втягнути Україну у внутрішньополітичні процеси у своїй країні. Грузинському уряду слід припинити лякати своїх людей міфічним “українським сценарієм”, реалізовуючи у цей час на практиці “білоруський сценарій”», — йдеться у заяві МЗС.

Українські дипломати висловили солідарність з грузинськими колегами-дипломатами, які публічно виступили проти рішення уряду Грузії про вихід з порядку денного переговорів про вступ до ЄС.

«Наша солідарність із грузинським народом залишається непохитною», — наголосили у міністерстві.

 Що відбувається у Грузії?

Грузинська опозиція не визнає результатів парламентських виборів, де перемогла партія «Грузинська мрія». Міжнародні спостерігачі відзначили, що голосування було затьмарене нерівними умовами, тиском і напругою. Грузинські правоохоронці відкрили 47 кримінальних справ щодо ймовірних злочинів, повʼязаних із парламентськими виборами. Зокрема, обвинувачення висунули двом підозрюваним, які вкинули цілу пачку бюлетенів до урни на одній із дільниць.

Європарламент не визнав результатів парламентських виборів у Грузії та вимагає провести нові. Проте Тбіліський суд відхилив усі позови опозиційних політсил та громадських організацій, які вимагали визнати недійсними підсумкові протоколи окружних комісій.

Опозиційні партії Грузії оголосили про безстроковий вуличний протест із вимогою провести нові парламентські вибори.

Тим часом «Грузинська мрія» одноосібно затвердила новий парламент, призначила дату виборів президента, висунула свого кандидата й оголосила про відмову від переговорів про вступ у ЄС до 2028 року.

Останнє рішення розпалило нову хвилю протестів, які обернулися сутичками та силовими розгонами.