У «Грузинському легіоні» заперечили інформацію про наміри брати участь у протестах у країні
«Грузинський легіон» заперечив чутки про те, що його бійці нібито планують повернутися до країни для участі в протестах, які спалахнули після зупинки початку переговорів про вступ до ЄС.
Про це йдеться в заяві легіону.
Там зазначили, що такі чутки розганяє російська пропаганда. Там наголосили, що підтримують обурення громадян діями влади, однак підкреслили, що їхня боротьба триває в Україні.
«”Грузинський легіон” був непохитним у своїй відданості Україні з 2014 року і продовжуватиме протистояти російській агресії. Наша відданість перемозі України є непохитною, і ми залишатимемося на фронті доти, доки ця мета не буде досягнута», — заявили там.
Нагадаємо, раніше командири низки грузинських підрозділів, які захищають Україну, заявили, що хочуть повернутися на батьківщину, де громадяни протестують проти керівної партії «Грузинська мрія». Рішення підтримали очільники «Кавказького легіону» Георгій Кесарелі, «Тбілісі» Гоча Хорава та «Чорного орла» Вако Суладзе.
Проте військові зазначали, що спершу «чекають сигналу» від президентки. Сама ж глава держави Саломе Зурабішвілі заявила, що інформація про те, що грузинські солдати, які воюють на боці України, готуються долучитися до протестів, є неправдивою.
Що відбувається у Грузії?
Грузинська опозиція не визнає результатів парламентських виборів, де перемогла партія «Грузинська мрія». Міжнародні спостерігачі відзначили, що голосування було затьмарене нерівними умовами, тиском і напругою. Грузинські правоохоронці відкрили 47 кримінальних справ щодо ймовірних злочинів, повʼязаних із парламентськими виборами. Зокрема, обвинувачення висунули двом підозрюваним, які вкинули цілу пачку бюлетенів до урни на одній із дільниць.
Європарламент не визнав результатів парламентських виборів у Грузії та вимагає провести нові. Проте Тбіліський суд відхилив усі позови опозиційних політсил та громадських організацій, які вимагали визнати недійсними підсумкові протоколи окружних комісій.
Опозиційні партії Грузії оголосили про безстроковий вуличний протест із вимогою провести нові парламентські вибори.
Тим часом «Грузинська мрія» одноосібно затвердила новий парламент, призначила дату виборів президента, висунула свого кандидата й оголосила про відмову від переговорів про вступ у ЄС до 2028 року.
Останнє рішення розпалило нову хвилю протестів, які обернулися сутичками та силовими розгонами.