Конституційний суд Грузії відхилив позови щодо скасування результатів виборів
Конституційний суд Грузії не взяв до розгляду позови президентки Саломе Зурабішвілі та опозиційних депутатів про визнання результатів парламентських виборів 26 жовтня недійсними.
Про це повідомляє «Ехо Кавказу».
Особливу думку висловили двоє суддів: Теймураз Тугуші та Георгій Кверенчхіладзе.
«Рішення є остаточним та оскарженню чи перегляду не підлягає», — повідомляють у суді.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі подала позов щодо результатів виборів до Конституційного суду 19 листопада. Вона заявила, що на виборах було порушено принцип таємниці голосування, і вимагала визнати результати неконституційними. Крім того, президентка Грузії вказувала на порушення принципу загальності через обмеження можливості участі у виборах емігрантів.
1 грудня Зурабішвілі закликала мітингувальників у місті Батумі «вчинити тиск на суд».
Що відбувається у Грузії?
Грузинська опозиція не визнає результатів парламентських виборів, де перемогла партія «Грузинська мрія». Міжнародні спостерігачі відзначили, що голосування було затьмарене нерівними умовами, тиском і напругою. Грузинські правоохоронці відкрили 47 кримінальних справ щодо ймовірних злочинів, повʼязаних із парламентськими виборами. Зокрема, обвинувачення висунули двом підозрюваним, які вкинули цілу пачку бюлетенів до урни на одній із дільниць.
Європарламент не визнав результатів парламентських виборів у Грузії та вимагає провести нові. Проте Тбіліський суд відхилив усі позови опозиційних політсил та громадських організацій, які вимагали визнати недійсними підсумкові протоколи окружних комісій.
Опозиційні партії Грузії оголосили про безстроковий вуличний протест із вимогою провести нові парламентські вибори.
Тим часом «Грузинська мрія» одноосібно затвердила новий парламент, призначила дату виборів президента, висунула свого кандидата й оголосила про відмову від переговорів про вступ у ЄС до 2028 року.
Останнє рішення розпалило нову хвилю протестів, які обернулися сутичками та силовими розгонами.