Зеленський запропонував Шольцу створити установу, яка допомагатиме біженцям знайти роботу або повернутися

Президент України Володимир Зеленський запропонував канцлеру Німеччини Олафу Шольцу спільно створити орган, який допомагатиме українським біженцям знайти роботу або повернутися в Україну.

Про це під час урядових консультацій розповів сам Шольц, якого цитують N-TV та Welt.

На його думку, безробітних українців у Німеччині слід заохочувати до працевлаштування або до повернення в Україну. Він визнав, що попередніх результатів урядової програми Job-Turbo, спрямованої на працевлаштування українців, було недостатньо.

«Занадто багато з них перебувають тут, так би мовити, дуже довго, і їм варто було б почати працювати вже зараз», — сказав Шольц.

Канцлер також розповів, що «дуже детально» говорив про це з українським президентом Володимиром Зеленським. Той сказав йому, що хоче створити в Німеччині та Польщі установу, «яка підтримуватиме українців або в поверненні, або у працевлаштуванні».

Зазначимо, ще у травні німецький Інститут дослідження ринку праці та професій спрогнозував, що середній рівень зайнятості серед українських біженців у Німеччині сягне 55% тільки через 10 років інтеграції. Працевлаштування гальмує висока частка матерів-одиначок та порівняно поганий стан здоров’я.

Скільки біженців у Німеччині?

За даними ООН, станом на листопад у Європі загалом нараховується 6 225 700 біженців з України. Найбільше українських біженців проживає в Німеччині (понад 1,1 млн людей), Польщі (958 тисяч) та Чехії (357 тисяч), кажуть у ЄС. Крім того, ще 560 200 біженців з України перебували за межами Європи.

У червні Рада ЄС ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту для українських біженців до 4 березня 2026 року.

Раніше більшість опитаних українських біженців у низці держав, зокрема в Німеччині, відповіли, що задоволені умовами проживання в новій країні. Майже половина навіть не проти отримати нове громадянство, а 34% респондентів зізналися, що вже не цікавляться інформацією про Україну.