Грузинські силовики розігнали мітинг у Тбілісі. Це вперше за три дні
У Тбілісі спецпризначенці вперше за останні три дні розігнали демонстрантів, які вийшли на акцію протесту проти рішення уряду призупинити переговори про вступ Грузії до Євросоюзу. Силовики застосували водомети та сльозогінний газ.
Про це пишуть JAMnews, «Ехо Кавказу» та News Georgia.
Увечері 6 грудня тисячі людей прийшли на центральний проспект Руставелі. Однак на одній із центральних станцій метро розпочалися обшуки та затримання.
Спочатку спецпризначенці почали відтісняти протестувальників від будівлі парламенту.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Силовики зʼявилися і на площі Республіки. Як зазначило «Ехо Кавказу», учасники акції на проспекті Руставелі фактично опинилися в оточенні.
Серед затриманих опинився один із лідерів партії «Гірчі — більше свободи» та «Коаліції за зміни» Цотне Коберідзе.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Згодом спецпризначенці почали застосовувати біля парламенту водомети як відповідь на піротехніку, яку запускали в їхній бік.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.А після того JAMnews передало, що центр Тбілісі оповитий клубами сльозогінного газу, а силовики на проспекті Руставелі затримують всіх, кого наздоженуть.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі відреагувала на розгін. Вона наголосила, що грубі порушення основних прав людини — викрадення, побиття, незаконні обшуки та затримання людей — не припиняються.
«Дев’ятий день боротьби грузинів за свою свободу та європейське майбутнє зустрічається жорстоким терором і репресіями», — заявила Зарубішвілі.
Що відбувається у Грузії?
Уже тиждень у Грузії тривають масові протести через рішення влади країни «призупинити» переговори про вступ до ЄС. Нова хвиля протестів розгорілася після мітингів проти результатів парламентських виборів.
Грузинська опозиція не визнає результатів парламентських виборів, де перемогла партія влади «Грузинська мрія». Міжнародні спостерігачі відзначили, що голосування було затьмарене нерівними умовами, тиском і напругою. Грузинські правоохоронці відкрили 47 кримінальних справ щодо ймовірних злочинів, повʼязаних із парламентськими виборами. Зокрема, обвинувачення висунули двом підозрюваним, які вкинули цілу пачку бюлетенів до урни на одній із дільниць.
Європарламент не визнав результатів парламентських виборів у Грузії та вимагає провести нові. Проте Тбіліський суд відхилив усі позови опозиційних політсил та громадських організацій, які вимагали визнати недійсними підсумкові протоколи окружних комісій.
Опозиційні партії Грузії оголосили про безстроковий вуличний протест із вимогою провести нові парламентські вибори. Тим часом «Грузинська мрія» одноосібно затвердила новий парламент, призначила дату виборів президента, висунула свого кандидата й оголосила про відмову від переговорів про вступ у ЄС до 2028 року.