Ексміністр оборони Південної Кореї спробував накласти на себе руки в СІЗО
Колишній міністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хон, якого взяли під варту за підозрою в держзраді після оголошення в країні воєнного стану, намагався накласти на себе руки.
Про це пише Yonhap із посиланням на представника слідчого ізолятора.
Однак спроба самогубства була невдалою, після неї експосадовця повернули в камеру ізолятора. Його стан здоров'я залишається стабільним.
Кім Йон Хон перебуває під вартою після того, як йому оголосили підозру в державній зраді. Саме він порадив президенту країни Юн Сок Йолю ввести воєнний стан на тлі посилення політичної кризи.
Він узяв на себе відповідальність за це, подав у відставку та перепросив перед громадянами.
Що сталося в Південній Кореї?
3 грудня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль у вечірньому зверненні несподівано оголосив, що у країні вводять воєнний стан. Причиною він назвав «антидержавну діяльність» опозиції, яку звинуватив у підтримці Північної Кореї.
Про це Юн заявив після кількох тижнів політичних суперечок щодо законопроєкту про новий держбюджет — опозиційна Демократична партія відмовилася схвалити його. Натомість опозиція подала в парламентський бюджетний комітет скорочений проєкт бюджету, а також подання про імпічмент державному аудиторові та головному прокуророві.
Запровадження воєнного стану дало президенту змогу отримати жорсткий контроль над політичною діяльністю та засобами масової інформації. Рішення Юна шокувало навіть його партію, а лідер «Партії влади народу» Хан Дон Хун назвав це «неправильним».
Після оголошення про воєнний стан будівлю парламенту було заблоковано військовими. Вони не пропускали всередину опозиційних депутатів, які після заяви Юна прийшли, аби скасувати його рішення.
Зрештою, близько першої години ночі за місцевим часом 190 із 300 депутатів Національної асамблеї проголосували за скасування воєнного стану. Окрім того, перед будівлею зібралися тисячі людей, які вимагали відставки глави держави.
На тлі цих подій південнокорейська валюта впала до найнижчого із жовтня 2022 року рівня відносно долара США. А шість опозиційних партій Південної Кореї подали прохання про імпічмент президента Юн Сок Йоля.
Однак перше голосування за імпічмент провалилося через те, що депутати панівної партії «Сила народу» залишили залу засідань. Опозиція пообіцяла щотижня подавати прохання про імпічмент, доки президент не піде у відставку або його не звільнять.