Президент Південної Кореї відкинув звинувачення в заколоті та відмовився йти у відставку
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль відкинув звинувачення в заколоті через введення воєнного стану та заявив, що протистоятиме процедурі імпічменту проти нього.
Його слова передає південнокорейське агентство Yonhap.
Юн Сок Йоль пояснив, що використав свої президентські повноваження для оголошення воєнного стану «для захисту нації та нормалізації державних справ», а своє рішення він назвав «високо вивіреним політичним рішенням».
Президент також звинуватив опозицію в тому, що вона перешкоджає уряду, домагаючись імпічменту і скорочення необхідних бюджетних витрат, запланованих на наступний рік.
«Національна асамблея, в якій домінує велика опозиційна партія, перетворилася на монстра, що руйнує конституційний порядок вільної демократії», — заявив президент країни.
Раніше стало відомо, що президентові Південної Кореї оголосили підозру в державній зраді й у зловживанні повноваженнями. До того підозру в держзраді висунули й ексміністру оборони Кім Йон Хону, який перебуває у СІЗО.
Що сталося в Південній Кореї?
3 грудня президент Південної Кореї Юн Сок Йоль у вечірньому зверненні несподівано оголосив, що у країні вводять воєнний стан. Причиною він назвав «антидержавну діяльність» опозиції, яку звинуватив у підтримці Північної Кореї.
Про це Юн заявив після кількох тижнів політичних суперечок щодо законопроєкту про новий держбюджет — опозиційна Демократична партія відмовилася схвалити його. Натомість опозиція подала в парламентський бюджетний комітет скорочений проєкт бюджету, а також подання про імпічмент державному аудиторові та головному прокуророві.
Запровадження воєнного стану дало президенту змогу отримати жорсткий контроль над політичною діяльністю та засобами масової інформації. Рішення Юна шокувало навіть його партію, а лідер «Партії влади народу» Хан Дон Хун назвав це «неправильним».
Після оголошення про воєнний стан будівлю парламенту було заблоковано військовими. Вони не пропускали всередину опозиційних депутатів, які після заяви Юна прийшли, аби скасувати його рішення.
Зрештою, близько першої години ночі за місцевим часом 190 із 300 депутатів Національної асамблеї проголосували за скасування воєнного стану. Окрім того, перед будівлею зібралися тисячі людей, які вимагали відставки глави держави.
На тлі цих подій південнокорейська валюта впала до найнижчого із жовтня 2022 року рівня відносно долара США. А шість опозиційних партій Південної Кореї подали прохання про імпічмент президента Юн Сок Йоля.
Однак перше голосування за імпічмент провалилося через те, що депутати панівної партії «Сила народу» залиши залу засідань. Опозиція пообіцяла щотижня подавати прохання про імпічмент, доки президент не піде у відставку або його не звільнять.