У Сербії студенти продовжують масові протести (ФОТО)
Студенти сербських вишів продовжують протести, закликаючи притягнути до відповідальності винних у смерті людей на вокзалі в Новому Саді.
Про це пише Euronews Srbija.
Студентські блокади та протести тривали в кількох містах Сербії. У межах акції студенти щодня на 15 хвилин блокують перехрестя, вшановуючи в такий спосіб жертв падіння навісу на залізничному вокзалі.
Також до студентських блокад приєднуються випускники старших класів. Усі факультети Белградського та Новосадського університетів, а також більшість факультетів у Ніші та Крагуєваці заблоковані.
Студенти Белградського юридичного факультету організували акцію протесту біля будівлі Генпрокуратури, щоб передати 1000 листів головній прокурорці Загорці Доловач із закликом «виконувати свою роботу».
Та сказала студентам сформувати делегацію, з якою вона буде говорити. Однак організатори акції заявили, що не готові до зустрічі, на що в прокуратурі сказали обрати представників та призначити дату.
Студенти також оголосили, що протестуватимуть перед міською радою Нового Саду. Там мали провести засідання, але вже вдруге переносять, як зазначається, через відсутність кворуму. Учасники акції оголосили, що не будуть скасовувати планів і з’являться, як і обіцяли.
Чому виникли протести?
Протести в Сербії, що тривають тижнями, спричинила трагедія на залізничному вокзалі в місті Новий Сад 1 листопада. Там обвалилася частина бетонного навісу, вбивши 15 людей.
Президент Сербії Александр Вучич закликав «суворо покарати» людей, відповідальних за трагедію. Однак протестувальники покладають провину за обвал на широко розповсюджену корупцію та роздачу замовлень на будівництво родичам посадовців. А також вимагають, щоб відповідальність поніс сам Вучич.
Рушійною силою протестів стали сербські студенти, які блокують будівлі факультетів. Їх також підтримали учні шкіл, вчителі, освітні профспілки та медіаасоціації. Уряд Сербії вирішив достроково завершити семестр у всіх початкових і середніх школах через «обставини, які впливають на якість і збереження навчального процесу, а також інтерес і право учнів на освіту».
Сам Вучич заявив, що його не хвилюють ці протести, та спершу звинуватив студентів у тому, що вони розпочали протести заради грошей.
Пізніше заявив, що виконав їхні вимоги, зокрема опублікував документацію щодо ремонтних робіт на станції. А також оголосив про державні субсидії для допомоги молодим людям із покупкою житла. Деякі спостерігачі розцінили це як спробу «задобрити» протестувальників.