Вучич хоче поговорити з путіним через санкції США проти сербської нафтової компанії, повʼязаної з рф

Сербський президент Александар Вучич готовий розмовляти з російським лідером володимиром путіним через майбутні санкції США проти однієї з найбільших енергокомпаній у Південно-Східній Європі — «Нафтової індустрії Сербії» (NIS).

Про це він заявив на засіданні уряду, цитують місцеві видання РТС та IN4S.

За його словами, США запровадять «не санкції проти російських компаній», а прямі санкції проти NIS. І це ставить Сербію у «скрутне становище».

Вучич наголосив, що обмеження не тільки створять проблеми з постачанням нафти, а й проблеми з нафтопереробним заводом та іншими сербськими гігантами з індустрії, що безпосередньо вплине на сербську економіку.

«Немає місця для претензій і ниття, зрозуміло, що це несправедливо, але ми залишимо це аналітикам. Питання лише в тому, чому саме зараз і в цей момент. Причини дивні. Вони скажуть, що це спрямовано проти росіян, тому що вони фінансують цим частину своїх військових зусиль», — сказав Вучич про плани Вашингтона.  

Він пояснив, що США оприлюднять офіційне рішення до 15 січня, а до лютого Сербії «треба знати, що робити».

Як зауважив Вучич, він продовжить спілкуватися із США. Він додав, що має «хороші зв’язки» з людьми з нової адміністрації Дональда Трампа, які є важливими в цьому питанні. Однак, якщо не вдасться, то треба говорити з росією.

Загалом політик пропонує уряду має сформувати дві команди, які опікуватимуться цим питанням. «Я буду допомагати в розмові з путіним, оскільки він ні з ким не буде говорити», — додав президент.

Сербська NIS

«Нафтової індустрії Сербії» — одна з найприбутковіших енергетичних компаній у Сербії та один із найбільших сербських експортерів. Мажоритарним акціонером NIS є російська нафтогазова компанія «Газпром нафта», яка володіє 56,15% акцій, тоді як 29,87% акціонерного капіталу належить Сербії. Залишок належить громадянам, співробітникам, колишнім співробітникам та іншим акціонерам.

Компанія займається розвідкою, видобуванням та перероблюванням нафти та газу, збутом нафтопродуктів, а також реалізацією проєктів у сфері енергетики та нафтохімії.

Основні виробничі потужності NIS розташовані в Сербії, а дочірні підприємства та представництва діють у Боснії та Герцеговині, Болгарії, Угорщині, Румунії, росії, Хорватії та Анголі.