США не мають намірів збільшувати військову присутність у Гренландії — американське посольство
Сполучені Штати не планують збільшувати свою військову присутність у Гренландії, попри інтерес новообраного президента Дональда Трампа до арктичного острова, яким володіє Данія.
Про це пише Reuters з посиланням на посольство США в Копенгагені.
У дипломатичній установі пообіцяли продовжити «тісно співпрацювати» з Копенгагеном та Столиця та найбільше місто ГренландіїНууком заради «спільних потреб безпеки».
Збройні сили США зберігають постійну присутність на авіабазі Пітуффік на північному заході Гренландії. Вона вважається стратегічною для армії США, оскільки має на озброєнні системи раннього попередження про балістичні ракети.
На думку аналітика Nordic Defense Analysis Єнса Венцеля, американці стурбовані тим, що росія може здійснити або ініціювати великий напад на Сполучені Штати через Арктику.
Що передувало?
Новообраний президент США Дональд Трамп виступив із пропозицією придбати Гренландію, що входить до складу Данії. У 2019 році під час своєї першої каденції Трамп уже пропонував купити Гренландію.
Трамп також не заперечив, що стосовно Гренландії можуть вжити воєнних або економічних дій. На його думку, Гренландія «потрібна для економічної безпеки».
У відповідь на це уряд Данії вирішив посилити оборону острова. Прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен заявила, що не може уявити, що Сполучені Штати використають військову силу для втручання в Гренландію, і зауважила, що лише народ Гренландії вирішує, чого він хоче.
Reuters писав, що багато жителів Гренландії мріють про незалежність від Данії, а останнім часом відносини острова з Копенгагеном напружилися через звинувачення в поганому поводженні з гренландцями в колоніальний період.
У новорічній промові прем’єр-міністр Гренландії Муте Егеде наголосив на бажанні домогтися незалежності від Данії.