Європа повинна розглянути можливу заборону TikTok, як це зробили у США — глава МЗС Естонії

Європейський Союз за прикладом США повинен розглянути можливість заборони роботи платформи TikTok.

Про це заявив міністр закордонних справ Естонії Маркус Цахкна, цитує його ERR.

За його словами, упродовж останніх років Європа стала свідком того, як TikTok використовується для поширення дезінформації, фейкових новин та впливу на результати виборів, як це було в Румунії.

Цахкна також вважає, що такі застосунки, як TikTok, «не надають збалансованої інформації, але дають змогу ефективно поширювати упереджену інформацію».

«Оскільки TikTok належить китайській компанії, є законні побоювання, що дані можуть опинитися в руках китайської влади. У щорічнику зовнішньої розвідки за минулий рік також ідеться про те, що TikTok збирає велику кількість інформації, яка може бути корисною для збору розвідувальних даних, вимагання, а також кібератак», — додав глава естонського МЗС.

Більше про заборону

Китайський технологічний гігант ByteDance запустив TikTok на базі популярного застосунку для караоке Musical.ly, який придбав у 2017 році. Відтоді застосунок перебував під пильною увагою чиновників національної безпеки у Вашингтоні, які побоювалися можливого впливу китайського уряду.

Застосунок TikTok різко набрав популярність серед американців, ним користуються 170 мільйонів жителів США, а це приблизно половина країни.

Законодавці та адміністрація Байдена стверджували: поки TikTok належить китайській компанії, він підпорядкований диктату авторитарного режиму Китаю.

У Конгресі США ухвалили законопроєкт, який має на меті змусити компанію ByteDance продати TikTok некитайським власникам протягом шести місяців. А якщо продаж не відбудеться — застосунок заборонять у країні. 

17 січня Верховний суд США підтримав закон, який забороняє TikTok у Сполучених Штатах із 19 січня 2025 року.

Sky news писало, що президент США Джо Байден не запроваджуватиме заходів блокування мережі TikTok у країні. Рішення про це в адміністрації Байдена вирішили передати майбутній команді Дональда Трампа.

19 січня стало відомо, що TikTok у США перестав працювати.

Трамп і TikTok

Під час першої каденції Трамп намагався заборонити TikTok у США. Тоді цю спробу заблокували в судах. У березні 2024 року Трамп заявив, що платформа становить загрозу національній безпеці, однак зазначав, що її заборона зашкодить деяким молодим людям і лише посилить компанію Meta, якій належать Facebook та Instagram.

Уже в червні 2024 року, посеред передвиборчої кампанії, Трамп створив власний акаунт у TikTok. А після перемоги на виборах провів зустріч із генеральним директором платформи TikTok Шоу Чу — той сподівається, що зможе домовитися про те, аби роботу цього застосунку не забороняли у країні.

А нещодавно він заявив, що, ймовірно, надасть соціальній мережі TikTok 90-денне відтермінування від заборони в США після того, як обійме посаду 20 січня.