Трамп планує відновити TikTok з умовою 50% власності для американських інвесторів
Новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що відкладе блокування TikTok, але зазначив, що хоче, аби соціальна платформа принаймні наполовину належала американським інвесторам.
Про це йдеться в дописі Трампа в його соціальній мережі.
За словами Трампа, одразу після інавгурації в понеділок, 20 січня, він видасть розпорядження, яким відтермінує заборону TikTok, щоб «укласти угоду щодо захисту нашої національної безпеки».
У розпорядженні також планується підтвердити, що жодна компанія, яка до цього допомагала запобігти блокуванню TikTok у США, не понесе відповідальності.
Водночас Трамп наголосив, що хоче, аби «Сполучені Штати мали 50% власності у спільному підприємстві»
«Так ми зберігаємо TikTok, тримаємо його в надійних руках і дозволяємо йому говорити. Без схвалення США не існує TikTok», — зазначив він.
Напередодні генеральний директор TikTok Шоу Цзи Чу у відеозверненні подякував Трампу за готовність співпрацювати.
«Ми вдячні та раді підтримці президента, який справді розуміє нашу платформу — того, хто використовував TikTok, щоб висловлювати власні думки та погляди, підключаючись до світу та створюючи понад 60 мільярдів переглядів свого контенту в цьому процесі», — заявив Шоу Цзи Чу.
Нагадаємо, раніше низка медіа, зокрема New York Times та NBC News, повідомляли, що TikTok виділив 50 тисяч доларів на інавгураційну вечірку Дональда Трампа. А гендиректора платформи Шоу Цзи Чу запросили взяти участь у церемонії інавгурації.
Більше про заборону TikTok
Китайський технологічний гігант ByteDance запустив TikTok на базі популярного застосунку для караоке Musical.ly, який придбав у 2017 році. Відтоді застосунок перебував під пильною увагою чиновників національної безпеки у Вашингтоні, які побоювалися можливого впливу китайського уряду.
Застосунок TikTok різко набрав популярність серед американців, ним користуються 170 мільйонів жителів США, а це приблизно половина країни.
Законодавці та адміністрація Байдена стверджували: поки TikTok належить китайській компанії, він підпорядкований диктату авторитарного режиму Китаю.
У Конгресі США ухвалили законопроєкт, який має на меті змусити компанію ByteDance продати TikTok некитайським власникам протягом шести місяців. А якщо продаж не відбудеться — застосунок заборонять у країні.
17 січня Верховний суд США підтримав закон, який забороняє TikTok у Сполучених Штатах із 19 січня 2025 року.
Sky news писало, що президент США Джо Байден не запроваджуватиме заходів блокування мережі TikTok у країні. Рішення про це в адміністрації Байдена вирішили передати майбутній команді Дональда Трампа.
19 січня стало відомо, що TikTok у США перестав працювати.