Трамп заявив, що Microsoft веде переговори про купівлю TikTok
Президент США Дональд Трамп повідомив, що компанія Microsoft веде перемовини про придбання платформи TikTok.
Про це Трамп заявив журналістам на борту Air Force One, цитують Reuters та AP.
Коли Трампа запитали, чи є Microsoft серед компаній, зацікавлених у придбанні TikTok, аби застосунок міг продовжити роботу у США, той відповів: «Я б сказав так».
Трамп додав, що інші компанії також були зацікавлені в придбанні TikTok, але не назвав про кого йдеться.
«Мені подобаються [торговельні] війни, тому що ви укладаєте найкращі угоди», — сказав він.
Microsoft відмовилася від коментарів. TikTok і її материнська компанія, ByteDance, не відповіли на запит Reuters одразу.
Минулого тижня Трамп заявив, що проводяться переговори з кількома людьми щодо покупки TikTok. Коли його питали, чи він підтримав би купівлю платформи Ілоном Маском, він відповів: «Так, підтримаю». І додав, що TikTok без дозволу на роботу у США «нічого не вартий».
Що із TikTok у США?
Китайський технологічний гігант ByteDance запустив TikTok на базі популярного застосунку для караоке Musical.ly, який придбав у 2017 році. Відтоді застосунок перебував під пильною увагою посадовців національної безпеки у Вашингтоні, які побоювалися можливого впливу китайського уряду.
Застосунок TikTok різко набрав популярність серед американців, ним користуються 170 мільйонів жителів США, а це приблизно половина країни.
Законодавці та адміністрація Байдена стверджували: доки TikTok належить китайській компанії, він підпорядкований диктату авторитарного режиму Китаю.
У Конгресі США ухвалили законопроєкт, який має на меті змусити компанію ByteDance продати TikTok некитайським власникам протягом шести місяців. А якщо продаж не відбудеться — застосунок заборонять у країні.
17 січня Верховний суд США підтримав закон, який забороняє TikTok у Сполучених Штатах із 19 січня 2025 року. 19 січня стало відомо, що TikTok у США перестав працювати. А втім, того самого дня роботу платформи відновили. Трамп заявляв, що відкладе блокування TikTok, але зазначив, що хоче, аби соціальна платформа принаймні наполовину належала американським інвесторам.