У Грузії поліція затримала понад 30 протестувальників, серед них — один із лідерів опозиції та ексмер Тбілісі
У Грузії поліція застосувала силу проти протестувальників, які заявляли про намір перекрити дорогу на околиці Тбілісі. Затримано щонайменше 30 учасників акції, серед них — один із лідерів опозиції та колишній міський голова грузинської столиці.
Про це повідомляють Jam News, грузинська служба «Радіо Свобода» та «Ехо Кавказу» (проєкт «Радіо Свобода»).
Протестувальники планували у 67-й день протестів, 2 лютого, провести кілька акцій, зокрема заблокувати автостраду біля торгівельного центру Tbilisi Mall, розташованого на в’їзді до Тбілісі.
Однак наступного дня після оголошення акції, 31 січня, прем’єр-міністр Грузії Іраклі Кобахідзе видав указ, яким додав міжнародні дороги до переліку стратегічних об’єктів.
Попри попередження Міністерства внутрішніх справ, організатори не відмовилися від акції. Приблизно о 18:00 за місцевим часом протестувальники підійшли до дороги, де вже перебувала поліція. Правоохоронці застосували силу, щоб відтіснити людей від дороги.
«Ехо Кавказу» повідомляє про щонайменше 30 затриманих. Серед них — лідер опозиційної партії «Коаліція за зміни» Ніка Мелія та колишній мер Тбілісі Георгій Угулава.
Журналісти зазначають, що деяких затриманих били. За словами Мелії, його кілька разів вдарили у відділку поліції. За даними грузинської служби «Радіо Свобода», до лікарні доставили п’ятьох затриманих.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.«Радіо Свобода» пише, що деякі затримання відбувалися під особистим наглядом керівника Департаменту особливих завдань Звіада Харазішвілі, а кількох затриманих він бив безпосередньо. Проти Харазішвілі США та Велика Британія ввели санкції за грубі порушення прав людини.
Омбудсмен Леван Йоселіані засудив «усі види незаконних дій поліціянтів», «особливо факти жорстокого поводження», та закликав Спеціальну слідчу службу негайно розпочати розслідування.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Що відбувається у Грузії?
Нова хвиля протестів у Грузії розгорілася після результатів парламентських виборів та рішення влади країни «призупинити» переговори про вступ до ЄС.
Грузинська опозиція не визнає результатів парламентських виборів, де перемогла партія влади «Грузинська мрія». Міжнародні спостерігачі відзначили, що голосування було затьмарене нерівними умовами, тиском і напругою. Грузинські правоохоронці відкрили десятки кримінальних справ щодо ймовірних злочинів, повʼязаних із парламентськими виборами. Зокрема, обвинувачення висунули двом підозрюваним, які вкинули цілу пачку бюлетенів до урни на одній із дільниць.
Європарламент не визнав результатів парламентських виборів у Грузії та вимагає провести нові. Проте Тбіліський суд відхилив усі позови опозиційних політсил та громадських організацій, які вимагали визнати недійсними підсумкові протоколи окружних комісій.
Опозиційні партії Грузії оголосили про безстроковий вуличний протест із вимогою провести нові парламентські вибори. Тим часом «Грузинська мрія» одноосібно затвердила новий парламент та оголосила президента.