Адміністрація Трампа подала в суд на штат Іллінойс через перешкоджання міграційній політиці

Адміністрація президента США Дональда Трампа подала в суд на штат Іллінойс, зокрема на тамтешнє місто Чикаго, через недотримання міграційної політики республіканців.

Про це пише NBC News.

Як зазначається, політика Чикаго із запровадження міст-притулків перешкоджає федеральній владі забезпечувати дотримання імміграційного законодавства. Цей позов став першим за нової каденції Трампа.

Як пише NBC News, позов є останнім інструментом, який використовує адміністрація Трампа, оскільки вона намагається швидко просувати свою масову депортацію нелегальних іммігрантів.

Також наголошується, що термін «міста-притулки» не є офіційними. Ним позначають ті міста та муніципалітети, які ухвалили закони, що забороняють або обмежують співпрацю місцевих чиновників із федеральною владою щодо питань імміграції.

Зазначимо, що напередодні інавгурації Дональда Трампа, 20 січня, видання Wall Street Journal писало, що саме з Чикаго мали розпочатися масові депортації нелегальних мігрантів.

Дональд Трамп і мігранти

Президент Дональд Трамп підписав указ, який призупиняє в’їзд іноземців, що намагаються нелегально потрапити до Сполучених Штатів через південний кордон, а також вимагає «негайно» депортувати нелегальних мігрантів.

Трамп також обмежив положення імміграційного законодавства, які дозволяли б нелегальним мігрантам залишатися у США. Йдеться про право на притулок.

Крім того, Дональд Трамп підписав указ, яким скасував право на громадянство за правом народження. Він наказав, щоб розпорядження виконали протягом 30 днів.

Нові правила поширюються на дітей, народжених на території США від батьків, які або незаконно перебувають у Сполучених Штатах, або в ситуаціях, коли мати тимчасово перебуває у США, наприклад, за візою, а батько не є громадянином країни.

23 січня суддя Джон Когенур тимчасово заборонив реалізувати указ, оскільки чотири штати — Вашингтон, Аризона, Іллінойс та Орегон — стверджували, що указ Трампа порушує право, закріплене у 14-й поправці до Конституції США. Вона гарантує, що кожен, хто народився у Сполучених Штатах, є їхнім громадянином.