Потрапити до Німеччини нелегально найчастіше намагаються сирійці та українці
Майже кожен п’ятий, хто намагався нелегально виїхати до Німеччини в другій половині 2024 року, був громадянином України.
Про це пише Deutsche Presse-Agentur із посиланням на відповідь федерального уряду на парламентський запит «Лівої партії», цитує сервіс MSN.
Як показують дані, потрапити до Німеччини без дозволу найчастіше намагаються громадяни Сирії, України, Афганістану та Туреччини. Зокрема, 20,6% з них походили із Сирії, майже стільки само — з України.
Громадянам України зазвичай не потрібно подавати клопотання про притулок, щоб в’їхати й отримати захист у Німеччині чи іншій країні ЄС, однак це не означає, що кожен може це зробити, пояснили у федеральному уряді Німеччини.
Так, на громадян України, які багато років проживають за кордоном і яким не загрожують бойові дії на Батьківщині, не поширюється право на тимчасовий захист. Тому таким людям для поселення в Німеччині потрібна віза для довгострокового перебування.
Водночас дані федерального уряду свідчать, що кількість незаконних в’їздів до Німеччини впала з 127 549 у 2023 році до 83 572 торік. Частка людей без дозволу на в’їзд, які висловили свій намір подати заяву про притулок у Німеччині у федеральній поліції, також знизилася.
Так, німецькі посадовці зареєстрували клопотання про надання притулку серед приблизно 23% тих, хто незаконно в’їхав до країни у 2024 році.
Серед тих, кому було відмовлено, є люди, які не подали прохання про надання притулку або мають заборону на в’їзд.
Нагадаємо, із 16 вересня 2024 року через наплив нелегальних мігрантів Німеччина запровадила контроль на всіх сухопутних кордонах.
Скільки біженців у Німеччині?
За даними ООН, станом на 16 січня у Європі загалом нараховувалося 6 303 200 біженців з України.
З усіх країн Європейського Союзу Німеччина прийняла найбільшу кількість українських біженців — близько 1,24 мільйона. Раніше більшість опитаних українських біженців у низці держав, зокрема в Німеччині, відповіли, що задоволені умовами проживання в новій країні. Майже половина навіть не проти отримати нове громадянство, а 34% респондентів зізналися, що вже не цікавляться інформацією про Україну.
У червні 2024 року Рада ЄС ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту для українських біженців до 4 березня 2026 року.