Ілон Маск сказав, що не зацікавлений у придбанні TikTok

Американський мільярдер Ілон Маск заявив, що не зацікавлений у придбанні застосунку TikTok, який намагалися заборонити у Сполучених Штатах через занепокоєння щодо національної безпеки.

Про це пише Reuters.

Він розповів, що не подавав заявку на купівлю TikTok. «У мене немає жодних планів щодо того, що б я робив, якби у мене був TikTok», — наголосив мільярдер. 

Як стверджує Маск, він не користується застосунком та не знайомий із його форматом.

«Я не збираюся купувати TikTok, я взагалі не купую компанії, це досить рідко. Зазвичай я будую компанії з нуля», — зазначив він, додавши, що придбання платформи Twitter, яка тепер називається X, було незвичайним.

У січні президент США Дональд Трамп заявив, що проводяться переговори з кількома людьми щодо покупки TikTok. Коли його питали, чи він підтримав би купівлю платформи Ілоном Маском, він відповів: «Так, підтримаю». І додав, що TikTok без дозволу на роботу у США «нічого не вартий».

Згодом він розповів, що компанія Microsoft веде перемовини про придбання платформи.

Що із TikTok у США?

Китайський технологічний гігант ByteDance запустив TikTok на базі популярного застосунку для караоке Musical.ly, який придбав у 2017 році. Відтоді застосунок перебував під пильною увагою посадовців національної безпеки у Вашингтоні, які побоювалися можливого впливу китайського уряду.

Застосунок TikTok різко набрав популярність серед американців, ним користуються 170 мільйонів жителів США, а це приблизно половина країни.

Законодавці та адміністрація Байдена стверджували: доки TikTok належить китайській компанії, він підпорядкований диктату авторитарного режиму Китаю.

У Конгресі США ухвалили законопроєкт, який має на меті змусити компанію ByteDance продати TikTok некитайським власникам протягом шести місяців. А якщо продаж не відбудеться — застосунок заборонять у країні. 

17 січня Верховний суд США підтримав закон, який забороняє TikTok у Сполучених Штатах із 19 січня 2025 року. 19 січня стало відомо, що TikTok у США перестав працювати. А втім, того самого дня роботу платформи відновили. Трамп заявляв, що відкладе блокування TikTok, але зазначив, що хоче, аби соціальна платформа принаймні наполовину належала американським інвесторам.