Естонія може запропонувати США свої рідкісноземельні ресурси в обмін, як це зробила Україна — глава МЗС

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна заявив, що його країна може запропонувати свої рідкісноземельні ресурси в обмін на допомогу від США, як це зробила Україна.

Про це він заявив у інтерв’ю ERR.

Журналіст запитав Цахкну, що готова Естонія запропонувати США, якби Вашингтон зацікавився б нею. Той відповів, що міг би запропонувати «ефективні економічні відносини» — наприклад, видобувати рідкісноземельні метали, переробляти їх, перетворювати на готову продукцію, а потім продавати її американцям.

Цахкна також розповів, що раніше Академія наук Естонії виступала проти видобутку фосфоритів, оскільки сюди хотіли завезти 300 тисяч радянських людей, «не запитавши нас».

«Минулого року Естонія приєдналася до очолюваної США коаліції з рідкісноземельних металів, у якій сформульовано політику, спрямовану на максимальне перероблювання корисних копалин у місцях їхнього видобутку. А не просто викопувати їх і відвозити в обмін на скляне намисто», — зазначив глава естонського МЗС.

Він також наголосив, що Естонія вела розмови зі США про це, але лише на «абстрактному рівні». Цахкна зазначив, що для початку варто розробити стратегію, яка б передбачала «максимальне перероблювання корисних копалин в Естонії».

Що передувало?

Раніше Трамп уже казав, що хоче укласти з Києвом угоду, за якою Україна постачатиме Сполученим Штатам потрібні для електроніки рідкісноземельні мінерали в обмін на американську допомогу.

Зеленський заявив, що Україна відкрита до американських інвестицій. Він каже, що вже обговорював це з американським президентом у вересні 2024 року, а також вніс це у свій План перемоги як один із пунктів.

Президент України також наголошував: Київ не збирається «віддавати» свої корисні копалини США, а натомість пропонує взаємовигідне партнерство.