Україна закликає Європу висунути свого представника для мирних переговорів

Україна хоче, щоб країни Європейського Союзу якнайшвидше визначили свого представника для мирних переговорів зі США та росією.

Про це заявив заступник очільника Офісу президента України Ігор Жовква в коментарі Bloomberg.

«Це має бути швидко ухвалене рішення. Сподіваюся, одразу після паризької зустрічі. Ми повинні діяти, а не розмірковувати», — сказав Ігор Жовква.

Він відмовився називати імена тих, хто міг би стати європейським представником на переговорах, але зазначив, що це повинна бути людина зі статусом на рівні з Володимиром Зеленським, президентом США Дональдом Трампом і лідером росії володимиром путіним.

Президент Зеленський підтримав цю ідею, сказавши журналістам у Києві під час відеоконференції з Об’єднаних Арабських Еміратів, що в Європи має бути власний представник.

Видання пише, що лідери ЄС були шоковані швидкістю дії Трампа щодо старту переговорів з путіним і того, що представники США та росії мають зустрітися вже цього тижня в Саудівській Аравії.

У відповідь на це президент Франції Емманюель Макрон 17 лютого скликав у Парижі неформальний саміт європейських лідерів, щоб обговорити ситуацію в Україні та безпеку на континенті.

Європейські лідери намагаються переконати президента США Дональда Трампа не поспішати з мирними переговорами з росією, передавав Bloomberg.

Міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес стверджував, що на зустрічі обговорять, як запобігти тому, що мирні переговори щодо України могли б закінчитися винагородою за російську агресію. А словацький прем’єр-міністр Роберт Фіцо заявив, що на саміті також говоритимуть про відправлення європейських військ в Україну після війни, пише Aktuality.

За останньою інформацією, на зустрічі будуть присутні канцлер Німеччини Олаф Шольц, британський прем’єр Кір Стармер, прем’єрка Італії Джорджа Мелоні, прем’єр Польщі Дональд Туск, прем’єр Іспанії Педро Санчес, прем’єр Нідерландів Дік Схооф та прем’єрка Данії Метте Фредеріксен.

Також запрошений генсек НАТО Марк Рютте та двоє топпосадовців ЄС — голова Євроради Антоніу Кошта й президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.