Ілон Маск готовий дати «другий шанс» працівникам, які не прозвітували про свою роботу

Очільник Департаменту ефективності уряду (DOGE) США Ілон Маск заявив, що федеральні службовці отримають «другий шанс» відповісти на його вимогу прозвітувати про свою роботу. Якщо ж вони цього не зроблять, їм загрожуватиме звільнення.

Про це пише Reuters.

Після того, як Ілон Маск надіслав державним службовцям США лист про необхідність прозвітувати за свою роботу до вечора 24 лютого, адміністрація Трампа повідомила держслужбовцям, що вони не зобов’язані відповідати на цей лист.

Як зазначає Reuters, різні відомства відреагували неоднозначно: Міністерство фінансів США рекомендувало співробітникам відповісти, а Пентагон — ні. У підсумку, Управління персоналу США офіційно дозволило працівникам проігнорувати запит Маска.

Попри це, Маск наполіг на своєму, мовляв, «на розсуд президента їм буде надано ще один шанс. Повторна відмова відповідати призведе до звільнення».

Що відомо про скорочення працівників у США?

Масштабна програма скорочень, яку очолює Ілон Маск у межах роботи DOGE, уже призвела до звільнення понад 20 000 працівників. Окрім цього, адміністрація запропонувала добровільні компенсаційні виплати ще 75 000 службовцям.

Більшість звільнених — це «випробувальні» співробітники, які працюють у держструктурах менше ніж рік і не мають такого ж захисту, як постійні службовці. Водночас Управління персоналу почало швидко звільняти кар’єрних держслужбовців, що, за словами джерел, може стати моделлю для нової хвилі скорочень.

Федеральні судді заблокували доступ Маска та його команди до конфіденційних даних Міністерства освіти США та Управління персоналу, зазначали у Reuters. Водночас профспілки оновили судовий позов, вимагаючи визнати його електронний лист незаконним.

Деякі держустанови, попри вказівку Управління персоналу, все ж рекомендували працівникам відповісти Маску. Наприклад, керівництво Генерального управління служб США заохочувало співробітників надати відповіді. Натомість Міністерство охорони здоров’я порадило уникати у відповідях якихось конкретних згадок про ліки чи контракти через ризик витоку даних.