США вирішили прискорити постачання військової допомоги Ізраїлю на $4 млрд

Державний секретар США Марко Рубіо підписав декларацію, яка прискорить постачання військової допомоги для Ізраїлю на приблизно 4 мільярди доларів. 

Про це повідомив Державний департамент. 

За словами Рубіо, рішення скасувати часткове ембарго на постачання зброї, яке запровадила попередня адміністрація, є «ще одним свідченням» того, що Ізраїль «не має більшого союзника в Білому домі, ніж президент Трамп».

Так, з моменту вступу на посаду його адміністрація схвалила майже 12 мільярдів доларів для Ізраїлю в межах програми, що полегшує закупівлю американської зброї та обладнання. 

«Адміністрація Трампа продовжуватиме використовувати всі доступні інструменти для виконання давнього зобов’язання Америки щодо безпеки Ізраїлю», — заявили в Держдепі.

Напередодні Reuters писало, що Держдеп схвалив потенційний продаж Ізраїлю бомб та іншої зброї на суму майже 3 млрд доларів. Це вдруге за останній місяць, коли у США намагаються швидко схвалити продаж зброї Ізраїлю.

Перемир’я між Ізраїлем та ХАМАСом

16 січня переговорні групи Ізраїлю та ХАМАСу підписали в Досі угоду про припинення вогню та звільнення заручників. Це сталося після 25 місяців бойових дій.

Угода розділена на три етапи. У перші 42 дні:

  • обидві сторони дотримуватимуться режиму припинення вогню;
  • обміняються заручниками (ХАМАС віддасть 33 заручників — жінок, дітей, літніх і тяжкохворих, а Ізраїль звільнить близько 1900 палестинських в’язнів);
  • ізраїльські війська покинуть населені пункти;
  • переміщеним палестинським цивільним буде дозволено повернутися до своїх околиць;
  • сотні вантажівок із гуманітарною допомогою пропускатимуть до Гази щодня;
  • ізраїльські війська залишаться в прикордонних районах Гази, але покинуть коридор Нецарім.

На другому етапі заплановано встановлення постійного припинення вогню, обмін решти заручників і повний вихід сил Ізраїля.

Третій, останній етап, передбачає повернення всіх тіл загиблих заручників та відбудову Гази.