Кандидатів на роботу в Білий дім перевіряють на лояльність до Трампа — Bloomberg

Співробітники Білого дому під час співбесід із кандидатами на роботу запитують їх, хто переміг на виборах 2020 року, коли Дональд Трамп поступився Джо Байдену. Так вони хочуть переконатися, що кандидати достатньо лояльні до чинного президента.

Про це пише Bloomberg із посиланням на людей, обізнаних із ситуацією.

За словами співрозмовників видання, серед інших запитань, які поставили кільком кандидатам були такі: 

  • Чи хотіли б ви бути причетним до масових депортацій? 
  • Який з указів Трампа вам подобається найбільше? 
  • З якою політикою Трампа ви не згодні?

Крім того, у шукачів роботи розпитують думку про 6 січня 2021 року, коли прихильники Трампа штурмували Капітолій і намагалися скасувати засвідчення перемоги Джо Байдена на виборах. 

Трамп, ставши президентом, помилував сотні людей, засуджених за злочини, пов’язані із цим штурмом, унаслідок якого загинули щонайменше семеро людей.

Процес відбору очолює директор Офісу персоналу Сердхіо Гор. Колишній співробітник сенатора-республіканця від Кентуккі Ренда Пола, Гор налагодив тісні зв’язки з Трампом після його першої каденції та допоміг зібрати кошти для його кампанії 2024 року, зазначає Bloomberg.

Декілька кандидатів на посади вищого рівня у федеральних відомствах висловили думку, що запитання були дивними, оскільки вони далекі від імовірних обов’язків.

Натомість офіційний представник Білого дому пояснив Bloomberg, що запитання на співбесіді мають на меті переконатися, що світогляд кандидатів відповідає політичному планові Трампа. Кандидати також повинні пройти перевірку політичних пожертвувань та активності в інтернеті.

Він також розповів, що кадрова служба закрила вже понад 1300 вакансій у виконавчій владі. Станом на вівторок, 5 березня, до Сенату направили ще понад 200 кандидатів.

За інформацією видання, ще за першої каденції Трампа запровадили для посадовців тест на лояльність. Тоді в них запитували, чи вони підтримують політику президента та що вони думають про відносини між США та Китаєм.

Нагадаємо, очільник Департаменту ефективності уряду (DOGE) США Ілон Маск проводить масштабну програму скорочень чиновників. Вона вже призвела до звільнення понад 20 000 працівників.