«Величезний подарунок ворогам Америки»: глава «Радіо Свобода» відреагував на скорочення агентства, що опікується медіа
Президент «Радіо Свобода» прокоментував повідомлення про скорочення діяльності агентства США з глобальних медіа (USAGM), а в «Голосі Америки» підтвердили відправлення понад тисячі працівників в адміністративну відпустку.
Про це пишуть «Радіо Свобода», директор «Голосу Америки» Майкл Абрамовіц, а також директор української редакції «Голосу Америки» Руслан Петричка.
Генеральний директор «Радіо Свобода» Стівен Капус розповів, що на тлі скорочення USAGM стало відомо про припинення дії погодженого Конгресом США гранту, що фінансує діяльність медіакорпорації. Капус назвав це «величезним подарунком ворогам Америки».
«Іранські аятоли, китайські комуністичні лідери та автократи в Москві та Мінську святкуватимуть падіння “Радіо Свобода/Радіо Свобода” через 75 років. Якщо віддати перемогу нашим супротивникам, це зробить їх сильнішими, а Америку слабшою», — наголосив він.
За його словами, без «Радіо Свобода» майже 50 мільйонів людей у закритих суспільствах «не матимуть доступу до правди».
Тим часом Абрамовіц наголосив, що вперше за 83 роки «Голос Америки» «змусили замовкнути». За його словами, майже весь персонал медіа — понад 1300 журналістів, продюсерів, допоміжний персонал та його самого — відправили в адміністративну відпустку.
Абрамовіц вважає, що «Голос Америки» буде нездатним виконувати свою «життєво важливу місію».
«Ця місія особливо важлива сьогодні, коли супротивники Америки, такі як Іран, Китай і росія, витрачають мільярди доларів на створення неправдивих наративів, щоб дискредитувати Сполучені Штати», — додав він.
Медіа працює для понад 360 мільйонів людей щотижня 48 мовами. «У багатьох диктатурах “Голос Америки” часто є єдиним надійним джерелом новин та інформації», — заявив Абрамовіц.
Петричка підтвердив, що «Голос Америки Українською» призупинив мовлення. Усі працівники в адміністративній відпустці, а що буде далі — поки невідомо. Директор української редакції подякував команді та зазначив, що в нещодавньому масштабному опитуванні авдиторії, 99% усіх, хто бачив новини від «Голосу Америки Українською», відповіли що довіряють медіа.
Що передувало?
14 березня президент США Дональд Трамп підписав указ щодо скорочення Агентства глобальних медіа США (USAGM), якому підпорядковуються такі медіа, як «Голос Америки», «Радіо Свобода», «Радіо Вільна Азія», «Радіо та телебачення Марті» та інші.
Створені ще за часів Холодної війни, ці медіа охоплюють авдиторію у приблизно 427 мільйонів людей та часто мовлять на авторитарні країни. Так, «Радіо та телебачення Марті», яке працює зі штату Флорида, веде мовлення на Кубу.
Раніше Сполучені Штати після шеститижневого перегляду скасували 83% програм Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Загалом це 5200 контрактів.