У Китаї ексдослідника засудили до смертної кари за шпигунство

У Китаї колишнього інженера науково-дослідного інституту засудили до смертної кари за нібито продаж секретних матеріалів іноземним шпигунським агентствам.

Про це пише BBC.

За даними Міністерства державної безпеки Китаю, після того, як дослідник, на прізвище Лю, звільнився з інституту, він розробив «ретельний» план продажу розвідданих іноземним агентствам. Там не уточнюють, на кого він працював. 

Відомство стверджує, що Лю вважав, що в інституті з ним поводилися несправедливо, тож перед тим, як покинути його, зберіг велику кількість секретних матеріалів, щоб використати їх для помсти та шантажу.

Після невдалих інвестицій та появи боргів, чоловік нібито звернувся до іноземної шпигунської служби. Коли він передав агентству матеріали за «дуже низькою ціною», воно припинило контакт із Лю. Потім він знову намагався продати інформацію за кордон.

«За пів року він таємно об'їздив багато країн і серйозно розкрив таємниці нашої країни», — кажуть у міністерстві.

Однак коли його стратять, у китайському уряді не розповіли.

Як зауважує BBC, ця заява міністерства з’явилася на тлі збільшення попереджень Китаю про те, що іноземні організації залучають громадян країни до шпигунства, щоб отримати державну таємницю.

У листопаді 2024 року колишнього співробітника державного агентства Китаю теж засудили до смертної кари після того, як його USB-флешку нібито вилучили іноземні шпигуни, і той став їхньою «маріонеткою». 

А ще на початку минулого року австралійського письменника Яна Хенцзюня, відомого дописами про проблеми прав людини в Китаї, умовно засудили до страти за звинуваченням у шпигунстві. Цей вирок залишається в силі, і нині чоловік перебуває за ґратами, попри заклики Австралії до його звільнення.