Ілон Маск і його департамент розслідують злив даних через чат у Signal
Команда Департаменту ефективності уряду США (DOGE) на чолі з мільярдером Ілоном Маском перевіряють, як журналіст Atlantic потрапив до групового чату в месенджері Signal, де обговорювали плани атак у Ємені.
Про це пише ABC News.
Напередодні ввечері в інтерв’ю Fox News радник з питань національної безпеки Майк Волц натякнув на участь Маска, сказавши: «Я щойно розмовляв з Ілоном дорогою сюди — у нас є найкращі технічні уми, які досліджують, як це сталося».
Високопосадовець Білого дому підтвердив ABC News, що DOGE працює з іншими командами, щоб зробити зв’язок «більш безпечним та ефективним».
Тим часом позапартійна некомерційна організація American Oversight подала федеральний позов на п'ятьох членів американського Кабінету міністрів через використання Signal для обговорення військових ударів.
За даними організації, використання месенджера порушило закон, який регулює збереження державних записів.
American Oversight просить суд наказати членам Кабінету зберегти й відновити федеральні записи, «створені через несанкціоноване використання Signal для ухвалення важливих рішень з питань національної безпеки».
Відповідачами є міністр оборони Піт Гегсет, директорка Національної розвідки США Тулсі Габбард, директор Центральне розвідувальне управлінняЦРУ Джон Реткліфф, міністр фінансів Скотт Бессент, держсекретар Марко Рубіо, а також Національне управління архівів і документації.
Що відомо про витік?
Видання Atlantic повідомило, що його журналіста Джеффрі Ґолдберга випадково додали до чату членів команди президента США в месенджері Signal.
У цьому чаті були радник з нацбезпеки Майк Волц, глава Пентагону Піт Гегсет, директорка з національної розвідки Тулсі Габбард, віцепрезидент Джей Ді Венс, держсекретар Марко Рубіо та інші. Загалом 18 посадовців.
Зокрема, журналіст став свідком обговорення ударів по позиціях єменських хуситів. Тоді він дізнався, о котрій годині американські військові завдадуть удару, яке озброєння застосують та які саме цілі планують уразити.
Ґолдберг розповів, що до чату його додав Майк Волц і цим посадовець міг порушити кілька положень Закону США про шпигунство. За його словами, чиновник узагалі не повинен був створювати чат у Signal, позаяк цей застосунок не схвалений урядом для обміну секретною інформацією.