Фондові ринки та ціни на нафту продовжують падати після оголошення Китаєм мит у відповідь США
Глобальні фондові ринки та ціни на нафту 4 квітня вчергове впали після того, як Китай відповів додатковими 34-відсотковими митами на нові тарифи США.
Про це повідомляють Financial Times та Reuters.
Так, Фондовий індекс, у кошик якого включено 500 акціонерних компаній СШАS&P 500 упав на 4,8%, а загальноєвропейський індекс Є фондовим індексом європейських акційStoxx 600 — на 5,1%, що стало найбільшим денним падінням із 2020 року.
Крім того, продовжують падати ціни на нафту. Зокрема, ціна на американську нафту впала на 7,74% до 61,77 долара за барель, а нафта Еталонна марка нафти, яку видобувають у Північному моріBrent подешевшала на 6,9% до 65,33 долара за барель.
Водночас долар США відновився щодо євро та єни на 0,7% після найбільшого падіння з листопада 2022 року напередодні.
Трейдери очікують від центральних банків більш поступливої політики та збільшили свої ставки щодо скорочення Банку Англії та Європейського центрального банку.
Нагадаємо, 3 квітня після оголошення президентом США Дональдом Трампом нових мит зафіксувалось падіння фондових бірж і долара.
Більше про мита США
Президент США Дональд Трамп 2 квітня заявив, що накладе взаємні мита на товари з усіх країн світу розміром 10%. Він також анонсував запровадження значно вищих додаткових податків для деяких країн — 34% для Китаю та 20% для Європейського Союзу.
Американські тарифи також торкнулися України — на її товари США введуть 10% мита.
Міністр торгівлі Говард Лутнік заявив, що розраховує: нові мита змусять інші країни переглянути свою політику щодо американських товарів.
А міністр фінансів США Скотт Бессент застеріг торговельних партнерів США від відповіді на нові мита. Але Китай вже оголосив, що запровадить 34-відсоткові мита на всі американські товари у відповідь.
Водночас у Міністерстві економіки України вважають, що є шанси домовитись зі США про інші умови торгівлі. Крім того, міністерка економіки Юлія Свириденко запевнила, що мито від США не вплине на курс валют чи ціни на продукти в Україні.