У Польщі заявили про загострення ситуації на кордоні з Білоруссю та «жорстокість» мігрантів

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив  про загострення ситуації на польсько-білоруському кордоні через мігрантів, які намагаються прорватися через паркан і так потрапити до Польщі

Про це повідомляє Polsat News.

За словами міністра, серед мігрантів «зростає жорстокість», вони кидають каміння, гілки, а також використовують болгарки, намагаючись прорватися крізь бар'єр.

Косіняк-Камиш запевнив, що польські служби швидко реагують на дії режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Лише в ніч проти 5 квітня прикордонники зірвали близько 300 спроб нелегально потрапити до Польщі.

Міністр також зазначив, що міграційний тиск із білоруського та російського боку зростає. Він вважає, що активізація таких дій «спрямована на те, щоб послабити Європу й Польщу».

Що відбувається на польсько-білоруському кордоні

Польські прикордонники звітували, що за лютий було зафіксовано понад 540 спроб незаконного проникнення, а за першу половину березні — вже понад 550. Окрім того, частіше фіксується агресивна поведінка мігрантів.

У прикордонній службі Польщі заявили, що мігранти, які намагалися перетнути кордон і порушити заходи безпеки, походили з Пакистану, Афганістану, Сомалі, Ірану, Ефіопії та Еритреї.

Тим часом міжнародне об’єднання Oxfam і польська неурядова організація Egala опублікували звіт, у якому заявили про насильство й порушення прав людини на польсько-білоруському кордоні.

У звіті йдеться, що з боку польських прикордонників фіксували акти фізичного насильства: побиття, застосування перцевого балончика тощо. А з боку Білорусі — насильство, позбавлення їжі, води, медичної допомоги й притулку.

Нагадаємо, самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко з 2021 року відмовився стримувати рух біженців через свою країну до країн ЄС, спричинивши міграційну кризу. На тлі цього Польща звела 5-метровий електронний бар'єр на кордоні з Білоруссю, оснащений тисячами камер та іншою технікою, яка має не допустити незаконного перетину кордону.

Нещодавно прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що Варшава не виконуватиме Європейський пакт про міграцію та притулок. На що єврокомісар Магнус Бруннер пригрозив країні наслідками. А втім, у Польщі апелюють до того, що вже прийняли мільйон біженців з України, що завдає фінансових витрат країні.