Ціни на нафту продовжують падати, опустившись до чотирирічного мінімуму
Ціни на нафту в США різко впали, ненадовго опустившись нижче за 60 доларів за барель. Це найнижчий рівень за останні майже чотири роки.
Про це пишуть Reuters, Bloomberg, Wall Street Journal.
Ф’ючерси на Одна з основних марок нафти, що торгуються на міжнародних нафтових біржах. Ціна нафти Brent є основою для ціноутворення близько 40 % всіх світових сортів нафтиBrent та Один із маркетних сортів нафти, широко використовується як один із покажчиків світових цінWest Texas Intermediate впали до мінімуму з квітня 2021 року — до 63,01 долара за барель та до 59,49 долара за барель відповідно. Нині сира нафта коштує приблизно на 15% менше, ніж до оголошення президентом США Дональдом Трампом нових мит.
«Ринки починають тиждень, усе ще охоплені панікою. Ніхто не наважується визначити дно і стати на шляху цунамі продажів», — сказала Вандана Харі, засновниця Сінгапурська компанія-постачальник аналітичних даних про глобальні енергетичні ринкиVanda Insights.
Ціни на нафту разом з іншими промисловими товарами різко знизилися на тлі нових мит США, а також відповіді з боку Китаю. Втрати посилив несподіваний крок альянсу ОПЕК+ збільшити видобуток втричі більше, ніж очікувалося.
Саудівська Аравія, найбільший у світі експортер нафти, знизила ціни на сиру нафту для азійських покупців у травні до найнижчого за чотири місяці рівня після «шокового» рішення ОПЕК+.
Дешевша нафта, як правило, корисна для споживачів і підприємств, які використовують бензин, дизельне та авіаційне паливо. Але якщо ціни залишаться на цих рівнях або впадуть далі, нафтогазові компанії США, найімовірніше, сповільнять буріння, скоротять витрати та звільнять працівників. Особливо болючим це буде для багатих нафтою штатів, як-от Техас і Нью-Мексико.