Волц назвав Україну найкорумпованішою країною у світі та розкритикував її через угоду про корисні копалини

Радник президента США з питань національної безпеки Майк Волц назвав Україну однією з найбільш корумпованих держав у світі та розкритикував її за те, що вона досі не уклала угоду про корисні копалини.

Про це він сказав у інтерв’ю Fox News.

«Україна була і є однією з найкорумпованіших країн у світі. Ми завжди повинні захищати наших платників податків, туди вливали мільярди доларів. Я думаю, що попередня адміністрація здійснювала належний контроль над тими коштами, які вона давала», — сказав Волц.

Він додав, що нинішній адміністрації президента США необхідно «пильно стежити» за цим.

Також Волц розкритикував президента України Володимира Зеленського через його суперечку з американським лідером Дональдом Трампом у Білому домі та дорікнув Києву тим, що угода про корисні копалини досі не підписана.

«Замість того, щоб намагатися виправити президента (Дональда Трампа — ред.) в Овальному кабінеті під час їхньої першої зустрічі, Зеленський міг би сидіти пліч-о-пліч з ним, підписуючи угоду про корисні копалини», — заявив радник з нацбезпеки.

Він також додав, що Україна втратила «історичну можливість» підписати угоду про корисні копалини в Білому домі.

Що відомо про угоду?

Після публічної сварки з президентом України в Овальному кабінеті президент США Дональд Трамп вирішив змінити угоду про корисні копалини на «більшу й кращу». За даними медіа, адміністрація Трампа хотіла просунути нові умови, включивши контроль США над українськими атомними електростанціями. Зеленський поскаржився, що умови постійно змінюються.

28 березня Україна підтвердила, що отримала від США новий варіант угоди, а народний депутат Ярослав Железняк опублікував його деталі.

У ньому американці пропонують, аби більшість в управлінні фондом становили представники США (3 з 5 членів). Усі нові інвестпроєкти спочатку пропонуються американській стороні, та будь-які зміни відбуваються за домовленістю з американською стороною.

За даними Железняка, у тексті немає пунктів про АЕС та порти, йдеться про видобуток державних і приватних компаній. Але також немає гарантій безпеки від США.

Зеленський обіцяв, що комунікуватиме із суспільством, якщо нова угода про корисні копалини буде містити «ризиковані речі», і що Україна не підпише документ, який загрожуватиме її вступу до ЄС.

Україна та Сполучені Штати вже підписали меморандум, який засвідчує намір фіналізувати й укласти угоду про надра.