Келлог відкинув звинувачення кремля в затягуванні переговорів та закликав до негайного припинення вогню

Спецпосланець президента США щодо України Кіт Келлог відкинув звинувачення росії в бік Вашингтона та Києва в тому, що вони нібито затягують переговори.

Про це він написав на своїй сторінці в Х.

Так, раніше прессекретар глави рф володимира путіна Дмитро Пєсков заявив, що темпи просування мирних переговорів щодо України залежать від зусиль Києва та Вашингтона.

У відповідь на це Келлог заявив, що звинувачення росії в бік США та України є безпідставними, а коментарі Пєскова він назвав «орвеллівськими».

«Президент Трамп послідовно та непохитно наполягає на досягненні прогресу для припинення війни. Ми закликаємо до негайного припинення вогню та переходу до тристоронніх переговорів для припинення війни. росія не може продовжувати зволікати, бомбардуючи цивільні цілі в Україні», — написав Келлог.

Більше про перемовини

Попередній раунд російсько-українських переговорів у Стамбулі відбувся 2 червня. Тоді розмова завершилася трохи більш як через годину.

За словами голови української делегації Рустема Умєрова, під час перемовин знову домовилися про великий обмін полоненими. У його межах сторони мають обмінятись усіма важкопораненими й тяжкохворими військовополоненими та всіма військовими віком від 18 до 25 років. Крім того, має відбутися обмін 6 тисячами тіл загиблих солдатів із кожного боку.

Так, 9 червня в Україну повернули групу полонених захисників віком до 25 років. Наступного дня країни обмінялися першою групою важкопоранених і хворих. А от під час передостаннього обміну, 20 червня, Україна знову звільнила бійців з категорії «важкопоранені та тяжкохворі». 26 червня додому повернули бійців віком до 25 років, а також оборонців, що зазнали поранень та мають проблеми зі здоров’ям.  

Також Україна та росія обмінялися документами зі своїм баченням завершення війни. Як і раніше, росіяни вимагають виходу Сил оборони України з Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, нейтралітету України, офіційного статусу російській мові тощо.