Пропагандиста ТАСС звільнили після критики від провоєнних блогерів через його запитання до Алієва
У росії звільнили першого заступника голови пропагандистського агентства ТАСС Михайла Гусмана після того, як він відвідав форум у регіоні Нагірний Карабах, який Азербайджан кілька років тому повернув під свій контроль. Це сталося на тлі напруження відносин між москвою і Баку.
Про це пише Reuters.
Раніше низка російських блогерів, які також підтримують російську агресію проти України, критикували Гусмана за його візит на форум у Нагірний Карабах.
Туди також приїхали українські журналісти, зокрема, Дмитро Гордон, якому президент Азербайджану Ільхам Алієв, порадив «ніколи не миритися з окупацією», та Олена Курбанова, яка подарувала Алієву шеврони деяких підрозділів Збройних сил України.
На форумі Гусману також вдалося поставити запитання азербайджанському президенту. У ньому він похвалив абсолютно унікальну зовнішню політику Азербайджану, що і викликало обурення в російських блогерів.
Вони критикували ці слова через те, що Гусман сказав їх на тлі погіршення російсько-азербайджанських відносин, які загострилися на початку липня, коли азербайджанські правоохоронці прийшли з обшуками до філії російського пропагандистського агентства «Спутник» у Баку. Також стало відомо про затримання в Баку двох груп росіян, підозрюваних у транзиті наркотиків, незаконному обігу та кібершахрайстві.
Більше контексту
27 червня в російському Єкатеринбурзі було затримано понад 50 людей з азербайджанської діаспори. За даними медіа, це супроводжувалося насильством із боку силовиків: двоє людей померли під час затримання, а інших доставили до суду із видимими слідами побоїв.
Слідчий комітет рф заявив про «припинення діяльності етнічної злочинної групи», яка начебто причетна до вбивств і замахів, скоєних у 2001–2011 роках.
Баку вимагає притягнути винних до відповідальності та висловив російському послу «рішучий протест» через цей інцидент. Однак представниця МЗС росії Марія Захарова відповіла, що затримані — громадяни росії (нині це її повідомлення видалене з Telegram-каналу).
У відповідь Міністерство культури Азербайджану оголосило про скасування всіх спільних культурних заходів, запланованих росіянами. А делегація Азербайджану вирішила не брати участі в засіданні щодо міжпарламентського співробітництва.
В Азербайджані розпочали розслідування про катування та особливо жорстоке вбивство азербайджанців у росії.