«Безглузде порушення угоди про припинення вогню». Трамп звинуватив Іран в атаці на судна в Ормузькій протоці
Президент США Дональд Трамп звинуватив Іран в порушенні угоди про припинення вогню. Він заявив, що Тегеран вдарив дронами по суднах в Ормузькій протоці.
Про це Трамп написав у соцмережі Truth Social.
За словами американського президента, Іран запустив щонайменше чотири безпілотники на судна, що перетинали Ормузьку протоку.
Один із цих дронів, каже Трамп, поцілив у верхню палубу «великого й дуже дорогого» вантажного судна. Воно зазнало пошкоджень, але змогло продовжити свій шлях. Ще три БпЛА були збиті.
«Очевидно, що це безглузде порушення нашої угоди про припинення вогню», — написав президент США.
Раніше CBS News із посиланням на неназваного американського чиновника писало, що іранський Корпус вартових ісламської революціїКВІР атакував безпілотником комерційне судно під прапором Сінгапуру в Ормузькій протоці. За даними Центру морських торговельних операцій Великої Британії, судно атакували біля узбережжя Дахіта, що в Омані.
Нагадаємо, 14 червня США та Іран досягли мирної угоди. Угода передбачає зняття Сполученими Штатами блокади портів Ірану, тоді як Тегеран має дозволити прохід нафтових танкерів Ормузькою протокою, рух через яку був порушений після ударів США та Ізраїлю 28 лютого.
Вже 21 червня країни провели перший раунд перемовин у Швейцарії та узгодили дорожню карту, за якою протягом 60 днів мають досягти остаточної мирної угоди.
Від Сполучених Штатів на переговори їздили спецпосланці Білого дому Стів Віткофф, Джаред Кушнер і віцепрезидент США Джей Ді Венс. До складу іранської делегації увійшов спікер парламенту Мохаммед Багер Галібаф і міністр закордонних справ Аббас Арагчі.