Хто з депутатів не голосував за закон «проти УПЦ МП» — рух «Чесно» назвав імена

Аналітики руху «Чесно» оприлюднили імена народних депутатів, які не підтримали законопроєкт, що передбачає заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов’язаних із росією.

Про це пише рух «Чесно».

Аналітики проаналізували результати голосування та оприлюднили поіменний список народних депутатів, які голосували проти або утримались.

Більшість із них належать до таких фракцій:

  • «Опозиційна платформа — За життя» (17 голосів проти); 
  • «Відновлення України» (7 проти та 1 утримався);
  • «Слуга народу» (4 проти та 3 утримались);
  • позафракційні — (1 голос проти).

Список народних депутатів, які голосували проти або утрималисьРух «Чесно»

Більше про законопроєкт

Урядовий законопроєкт, розроблений за вказівкою президента Зеленського, передбачає заборону релігійних організацій із центрами впливу в росії. Вважається, що він передусім зачепить Українську православну церкву московського патріархату.

Так, відповідальний орган має проводити релігієзнавчу експертизу організацій щодо підлеглості центрам упливу в рф. Якщо є порушення, релігійній організації видають припис, аби та їх усунула. Якщо організація порушить термін, щодо неї мають звернутися до адмінсуду з вимогою її «закрити».

Далі має відбутися суд, який вирішить, забороняти релігійну організацію чи ні. Під релігійною організацією мається на увазі не вся УПЦ МП загалом, а окремі юридичні особи, які її представляють. Тобто кожна окрема парафія, єпархія — і далі за церковно-адміністративною ієрархією. Станом на 2021 рік УПЦ МП мала 12,4 тисячі зареєстрованих організацій в Україні.

В УПЦ наголошували, що діють юридично в межах українського законодавства, а рішення назвали «розмитим». Мовляв, ідеться про московський патріархат, «а УПЦ, відповідно до всіх установчих документів, є самостійною, незалежною і не підпорядковується московському патріархату».

Після ухвалення законопроєкту в УПЦ МП заявили, що «Українська православна церква й надалі буде жити як істинна церква, а будь-які спроби її заборонити можуть призвести до дискредитації тих, хто цього прагне».