У КНУ заборонили користуватися Telegram. У гуртожитках вишу, схоже, теж немає доступу до месенджера (ДОПОВНЕНО)
У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка заборонили користуватися месенджером Telegram. Наказ про це підписав ректор Володимир Бугров.
Про це повідомив Студентський парламент університету, а також підтвердив Інститут масової інформації (ІМІ).
Наказ стане чинним з 11 листопада для працівників закладу. Месенджер не можна буде використовувати у службових цілях.
У Студпарламенті заявили, що для студентів Telegram є «одним із найзручніших каналів для швидкого обміну інформацією», а тому свою роботу самоврядування і надалі вестиме за допомогою нього.
Громадська організація «Червоний Губер» опублікувала текст наказу, згідно з яким університет має припинити використовувати месенджер, прибрати зі свого сайту посилання на нього, а також запропонувати альтернативну платформу комунікації.
«Червоний Губер» обіцяє підготувати звернення «на кілька цікавих органів» щодо того, що адміністрація вишу нібито продовжує вести інформаційні ресурси, попри власну заборону.
У столичному Telegram-каналі «Реальний Київ» написали, що в гуртожитках КНУ мережа Wi-Fi не підтримує Telegram. Цю інформацію також підтвердив Інститут масової інформації.
Доповнено о 14:43. Крім КНУ, месенджер також раніше заборонили у столичному Національному авіаційному університеті та Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, писав ІМІ.
Доля Telegram в Україні
Ще у лютому речник ГУР МО Андрій Юсов заявив, що платформа Telegram містить у собі «цілу низку загроз для України». За його словами, загрозу для безпеки держави становлять не окремі медіа, що є на платформі, а сама соцмережа. Водночас він зазначив, що Україна вибудовує комунікацію з адміністраціями всіх платформ, щоби працювати за прозорими правилами. У Telegram відповіли, що платформа повністю безпечна для українців.
У Раді закликали до жорсткішого регулювання Telegram — особливо після арешту його засновника Павла Дурова у Франції. А народний депутат Микола Княжицький ініціював у Верховній Раді відповідний законопроєкт.
Врешті у вересні Рада національної безпеки та оборони України видала рекомендації обмежити використання Telegram для службового листування зі службовою метою та на службових пристроях. Це рішення, зокрема, довели до депутатів Верховної Ради.
Подібне рішення ухвалили й в інших установах — зокрема у Львівській обласній військовій адміністрації.