росіяни намагалися зламати месенджери посадовців з України, Європи та США розсилкою від «команд підтримки» — СБУ

Служба безпеки України спільно з Федеральним бюро розслідувань викрила російські спецслужби на систематичних кібератаках на месенджери посадовців, військовослужбовців, політиків та активістів з України, Європи та США.

Про це повідомили в СБУ.

За даними кіберфахівців, росіяни намагалися отримати доступ до чутливої інформації військового, політичного та економічного характеру, якою обмінювалися користувачі, а також викрасти їхні персональні дані.

Для подібних кібератак російські хакери використовують різноманітні інструменти та методи. Наприклад, для виманювання паролів до акаунта найчастіше використовують розсилку СМС від імені «команд підтримки». Це маскують під роботу офіційних ботів, а самі повідомлення приходять зранку, коли користувач є «вкрай вразливим з огляду на фізичний та емоційний стан».

Водночас СБУ наголошує, що російські спецслужби та пов’язані із ними хакери атакують не лише організації, посадовців чи публічних осіб, а й особисті акаунти українців.

Як захиститися?

СБУ закликає громадян дбати про власну кібербезпеку та дотримуватися базових правил кібергігієни:

  • регулярно перевіряйте свої активні сесії в месенджері та завершуйте всі невідомі підключення;
  • увімкніть двофакторну автентифікацію, використовуйте складний буквено-цифровий PIN-код;
  • нікому не передавайте коди підтвердження, PIN-коди, паролі та ключі відновлення акаунта;
  • не переходьте за підозрілими посиланнями, навіть якщо вони надійшли від знайомих. Їхній акаунт може бути вже зламаний;
  • не відкривайте файли з невідомих або сумнівних чатів, особливо якщо вас просять зробити це з комп’ютера;
  • не скануйте QR-коди, які надійшли від невідомих ботів чи користувачів. Через них зловмисники можуть під'єднати свій пристрій до вашого акаунта.