Зеленський: Україна очікує, що Данія допоможе знайти ППО для Миколаївщини

Україна розраховує на допомогу Данії в пошуку додаткових систем протиповітряної оборони для Миколаївської області.

Про це розповів президент Володимир Зеленський за підсумками зустрічі з міністром підприємництва Данії Мортеном Бедскоу. 

«Регіони щодня атакують ракети, дрони, артилерія. Миколаївщина — один із тих регіонів, які потребують термінової підтримки», — наголосив Зеленський.

Глава держави відзначив ефективність реалізації патронату Данії над відбудовою Миколаївщини.  Також на зустрічі з урядовцем він обговорив перспективи розширення данського бізнесу та залученню нових інвестицій в Україну.

Окрім того, у данському уряді оголосили про виділення додаткового фінансування для Покриває ризики для данських експортерів та інвесторів, а також надає фінансування українським приватним компаніям і держустановамукраїнського механізму Експортно-інвестиційного фонду Данії, зазначив Офіс президента. Так, країна надасть іще майже 380 мільйонів євро на відновлення критичної інфраструктури та будівництво вітряних електростанцій.

ППО для України

На тлі весняного посилення російських атак на енергосистему Україна закликає міжнародних партнерів надати засоби ППО, зокрема системи Patriot. Так, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, що Україна  хоче якомога швидше знайти у партнерів 7 батарей Patriot. Зокрема, країна готова позичити їх, щоб захистити свої великі міста.

Після цього Європейський парламент відмовився ухвалювати рішення про фінансування Ради ЄС, поки країни Євросоюзу не нададуть Україні додаткові системи ППО Patriot. А згодом Німеччина оголосила, що негайно передасть Україні ще один такий зенітний ракетний комплекс і ракети.

Ще раніше президент Володимир Зеленський казав, що для повного закриття неба над Україною потрібно 25 систем протиповітряної оборони Patriot або її аналогів. Скільки зараз в Україні таких систем — не розкривається.

Зрештою, Німеччина оголосила про ініціативу з надання Україні додаткових засобів ППО та закликала партнерів та треті країни приєднатися до неї. А генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запевнив, що країни НАТО взяли на себе зобов'язання надати Україні більше систем протиповітряної оборони.