Україна хоче залучити більше жінок до процесу розмінування — Мінекономіки
В Україні прагнуть збільшити кількість жінок, які беруть участь у протимінній діяльності (ПМД). Це допоможе зробити процес оперативнішим та ефективнішим.
Про це повідомило Міністерство економіки за підсумками зустрічі з пані послом Канади у справах жінок, миру та безпеки Жаклін О’Ніл.
Міністерка економіки Юлія Свириденко наголосила, що Україна має обмежені ресурси у протимінній діяльності, тому потребує більше операторів з розмінування, більше техніки, навчання саперів. Уряд розглядає питання державного фінансування приватних операторів, що дозволить збільшити кількість таких компаній на ринку України, а також зацікавити міжнародні компанії доєднуватися до процесу розмінування.
Окрім того, у відомстві вважають, що в межах цієї діяльності необхідно приділяти увагу представникам соціальних категорій та груп, що становлять особливий інтерес держави. Так, у сфері протимінної діяльності уряд хоче забезпечити професійну реалізацію та соціальну інтеграцію жінок, ветеранів та ветеранок, постраждалих від вибухонебезпечних предметів та людей з інвалідністю через залучення до виконання робіт.
«Гендерна рівність розглядається як невід’ємна частина політики України, яка базується на принципах інтеграції, інклюзивності та цілісності. Це стосується всіх видів діяльності, зокрема і таких важливих напрямів, як розмінування», — пояснила Свириденко.
За її словами, нині в Україні вже є «помітні результати»: середній рівень залучення жінок серед усіх державних і недержавних операторів сягає близько 30%, що відповідає порядку денному НАТО Передбачає забезпечення рівних прав чоловіків та жінок«Жінки, мир і безпека».
Водночас Україна планує збільшити участь жінок у діяльності операторів ПМД. Уряд сподівається, що Канада приєднається до створення відповідних програм з навчання, зокрема, для жінок.
У відомстві зазначили, що допомога Канади на протимінну діяльність передбачає близько 28,6 млн доларів з 2022 року та складається з 12 проєктів, більшість із яких вже реалізували у 2023 році.
Замінована Україна
Потенційно замінованими в Україні є близько 174 тисячі квадратних кілометрів. Це величезна територія, розмінування якої може зайняти десятиліття. Мета України — зробити це найближчими роками.
Рятувальники попереджають, що нерозірвані снаряди можуть бути в покинутих будинках, просто неба, на полях, у лісах, на узбіччях доріг, дитячих майданчиках.
Якщо ви виявили вибухонебезпечний або підозрілий предмет, не торкайтеся його, відійдіть принаймні на 100 метрів. Позначте місце палицею, одягом, камінням тощо. Попередьте інших людей поруч та повідомте про знахідку за номерами: 101 — ДСНС, 102 — поліція.
На сайті ДСНС можна знайти, який вигляд мають найпоширеніші вибухонебезпечні предмети.