ОСУВ «Хортиця»: На Лиманському напрямку ЗСУ мали певні успіхи

На Лиманському напрямку, у районі Серебрянського лісництва, українські військові мали певні успіхи. Водночас ситуація в Часовому Ярі на Донеччині залишається незмінною.

Про це розповів речник ОСУВ «Хортиця» Назар Волошин в етері «Громадського радіо».

За його словами, у районі Серебрянського лісу українські військові дещо покращили своє тактичне положення.

У Часовому Ярі Сили оборони повністю контролюють обстановку. За словами Волошина, бої там тривають і вдень і вночі.

«Ворожої російської армії в місті немає. Противник все ж таки докладає зусиль і продовжує знищувати Часів Яр та навколишні населені пункти авіацією та артилерією. Окупанти всіляко намагаються здобути панівні висоти, на яких розміщений Часів Яр, щоб вести подальшу боротьбу за території й обстрілювати наступні населені пункти, а це Костянтинівка, Дружківка, Слов’янськ та Краматорськ», — каже речник «Хортиці».

Окрім цього, росіяни «рвуться» до траси Покровськ — Костянтинівка. Як зазначив Волошин, противник може її обстрілювати, через що «є певна небезпечність». Однак, за його словами, «зараз небезпечно на всьому сході України, бо там все прострілюється ворогом і артилерією, і мінометами, і авіацією».

Бої за Часів Яр

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявляв, що кремль наказав своїм військам захопити Часів Яр до 9 травня.

Пізніше у ЗСУ розповідали, що Часів Яр та його околиці в Донецькій області штурмують приблизно 20-25 тисяч російських військових. Попри це, місто повністю під контролем українських військ.

Під час наступу росіяни намагаються взяти місто в оперативне оточення. Для цього намагаються обійти його по флангах через інші населені пункти — Богданівку та Іванівське.

У ЗСУ кажуть, що захоплення росією міста Часів Яр надало б росіянам можливість розпочати наступ на Костянтинівку, Дружківку, Краматорськ та Слов’янськ Донецької області.

Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони Вадим Скібіцький припустив, що захоплення Часового Яру є питанням часу, а втім, усе «залежить від українських резервів і запасів».