Чехія передала перший тренажер винищувача F-16 українській бригаді

У Збройних силах України повідомили, що Чехія вже передала одній із бригад тактичної авіації перший тренажер винищувача F-16.

Про це розповів командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук.

За його словами, основний модуль тренажера винищувача вже тестують та готують до експлуатації українські спеціалісти.

«Це не симулятор, це повноцінний авіаційний тренажер з реальною кабіною літака F-16. Льотчик чітко може відчути, де органи керування розташовані, що він бачить у польоті, які сигнали проходять», — розповів представник Командування підготовки Повітряних сил Олександр Дяків.

Колишній речник Повітряних сил Юрій Ігнат уточнив, що повнорозмірні тренажери F-16 невдовзі матимуть у своєму розпорядженні усі бригади тактичної авіації Повітряних сил. З’явиться можливість навчати молодь на місцях, використовуючи новітнє програмне забезпечення, завантажуючи реалістичні, карти, сценарії, місії та бойові завдання.

«Дякую усім, хто допомагає Україні зміцнювати авіаційну компоненту. Звісно, що окрім самих F-16, нам треба створювати потужну навчально-матеріальну базу для нашої молоді. Закликаю наших союзників долучатися до цієї ініціативи», — додав Олещук.

Зазначимо, що перші бойові F-16 Данія пообіцяла надати Україні вже влітку, а Нідерланди — слідом за нею, восени. Бельгія також заявляла, що постарається поставити перший літак до кінця року.

F-16 для України 

Ще торік у травні президент США Джо Байден схвалив плани тренувати українських пілотів на американських винищувачах F-16. ЗМІ писали, що навчання відбуватимуться у Європі, але американський персонал братиме участь у навчанні разом із союзниками та партнерами в Європі. Тренування може зайняти кілька місяців.

Нідерланди, Данія та Бельгія оголосили, що передадуть Україні літаки, зокрема для навчань, які відбудуться в Данії та Румунії. Решта країн підтвердили свою готовність долучитися до підготовки українських пілотів на F-16.

У листопаді в румунському місті Фетешть урочисто відкрили центр із підготовки пілотів на винищувачах F-16, де мали навчати, зокрема, й українських льотчиків. Серед інструкторів на цій базі можуть бути не тільки представники Румунії, Нідерландів та США, а й військові льотчики з інших країн-членів НАТО.