росія на 45% збільшила кількість повітряних атак по Україні за останні пів року — WSJ

За останні шість місяців росія запустила по Україні на 45% більше безпілотників і ракет, ніж за попередні пів року.

Про це пише Wall Street Journal, посилаючись на свій аналіз щоденних даних від Командування Повітряних сил ЗСУ.

Як підрахувало видання, за останні шість місяців росія випустила по Україні майже вдвічі більше безпілотників типу Shahed — всього 2628, — ніж за попередній період. Дрони, зокрема, використовують для перевірки протиповітряної оборони перед пуском ракет.

Окрім того, війська рф випустили 114 балістичних і 46 гіперзвукових ракет «Кинджал» і «Циркон» (у порівнянні з 33 і 27 відповідно за попередні шість місяців).

Також окупанти перепрофілювали системи протиповітряної оборони для атак на Україну, випустивши 175 ракет зі своїх систем С-300/С-400 по неокупованій Україні лише цього року.

Загалом, за підрахунком WSJ, за останнє півріччя окупанти в середньому щомісяця запускали по 608,5 снарядів, як порівняти з 423,8 за попередні шість місяців.

Скільки ракет і дронів збиває Україна?

Згідно з аналізом видання, протягом останніх шести місяців Україна перехопила близько 46% російських ракет, як порівняти із 73% за попередні пів року. А у квітні показник перехоплення російських ракет силами ППО України впав до 30%.

Водночас рівень перехоплення безпілотників типу Shahed за останні шість місяців упав лише на 1 відсоток — до 82%.

За останні шість місяців Україна збила лише 10% балістичних ракет, випущених росією. Як зазначається, цьогоріч не вдалося перехопити жодну з ракет С-300/С-400, випущених по Україні.

Що ж до крилатих ракет, як-от Х-555, — у ЗСУ кажуть, що їх можна перехопити за допомогою ширшого діапазону ППО, оскільки вони зазвичай повільніші та менші. Для збиття цих ракет Україна використовує системи середньої дальності, такі як NASAMS.

Системи Patriot називають «єдиним надійним засобом» України для збивання балістичних і гіперзвукових ракет. Але Сили оборони мають їх небагато, до того ж доводиться економити снаряди — не в останню чергу через затримку допомоги від США.

12 квітня держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що багатомісячна затримка допомоги Україні дорого коштувала і суттєво підірвала здатність Києва захищатися від російських повітряних атак.

«Ми робимо все можливе, щоб прискорити надання всієї необхідної допомоги Україні. Європейці роблять те саме», — запевнив Блінкен.

Наступні два-три місяці будуть вирішальними для стримування російських сил до прибуття нових західних засобів ППО та запасів ракет для них, зазначив представник європейської військової розвідки у коментарі WSJ.