У Харківській ОВА відзвітували щодо зведення фортифікацій: завдання на 2023 рік виконані на 100%

У Харківській ОВА розповіли про зведення оборонних рубежів у регіоні на тлі закидів у медіа щодо їхньої відсутності. Там зазначають, що завдання, поставлені військовими на 2023 рік, виконані на 100%.

Про це розповів очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

За його словами, встановлення Це бетонні укріпленні у формі невеликих пірамід, що додатково захищаються колючим дротом. Більш відомі як «зуби дракона», що покликані перешкоджати просуванню танкових підрозділів противникатетраедрів з єгозою в області розраховані на 2023-2024 роки, а торік таке завдання вдалося повністю виконати. Синєгубов додає, що про це є відповідні висновки органів.

Іншу частину робіт почали виконувати вже у 2024 році, проте на окремих ділянках їх довелося призупинити через постійні обстріли. Як зазначив начальник Харківської ОВА, роботи продовжаться тоді, «коли фізично для цього буде можливість».

Окрім цього, Синєгубов відповів на поширене напередодні фото, де бетонні тетраедри лежать покинутими на узбіччі дороги. Начальник ОВА запевняє: їх вивіз підрядник для подальшого встановлення на прохання однієї з бригад, а кількість цих «пірамідок» — 0,4% від загальної виконаної роботи з огороджень такого типу.

«Ще з минулого тижня тиражувалися різні повідомлення: то про відсутність влади в області, то про захоплення Вовчанська, то про нібито ремонти доріг на Вовчанськ майже за 400 млн грн, то про відсутність фортифікацій і так далі. Всі ці матеріали виходили приблизно в однаковий час, з однаковими заголовками. Це Інформаційно-психологічна операціяІПСО, спрямована на дискредитацію військових, влади, поширення хаосу та ворожнечі між українцями», — стверджує Синєгубов.

Він також закликав засоби масової інформації не підігравати ворожій дезінформації та перевіряти факти.

Що передувало?

Після початку нового наступу російської армії на півночі Харківщини у мережі активно ширилися фото й відео нібито відсутніх фортифікаційних споруд на прикордонні з росією. У Центрі протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони застерігали, що така інформація є російською інформаційно-психологічною операцією (ІПСО).

За словами голови ЦПД Андрія Коваленка, на Харківщині збудували декілька надійних ліній оборони. Але в тій зоні, де зараз тривають бойові дії, збудувати фортифікації було неможливо через доступність цієї території для обстрілів з росії.

Ситуація на Харківщині

Новий наступ на північному сході росіяни розпочали 10 травня. Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко розповів, що на півночі Харківщини наступає понад 30-тисячне угруповання росіян. Загалом на кордоні з українським регіоном зосереджено 50 тисяч окупантів.

Увечері 14 травня Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що на окремих ділянках Харківського напрямку, в районах Лук’янців та Вовчанська, українські підрозділи «здійснили маневр та перемістились на вигідніші позиції».

Це зробили для збереження життів українських військовослужбовців та уникнення втрат. Водночас українські війська подекуди відновили втрачені раніше позиції та покращили тактичне положення на окремих напрямках.