Кожен третій ексв’язень, завербований у ПВК «Вагнер», помер під час захоплення Бахмута — ЗМІ

Понад 35% російських в’язнів, завербованих у ПВК «Вагнер» на війну проти України, померли під час операції із захоплення міста Бахмут. Вони також становлять 88% всіх окупантів, знищених у боях за місто.

Про це йдеться у розслідуванні російської служби BBC та видання «Медиазона».

Журналісти стверджують, що отримали доступ до даних ПВК «Вагнер» щодо посмертних виплат родичам бойовиків. А вивчаючи номери жетонів загиблих ув'язнених, розслідувачі встановили, що «вагнерівці» завербували з російських колоній щонайменше 48 366 людей.

Річ у тім, що до 2022-го всі найманці у росії отримували особистий номер типу М-хххх. Жетони серії М були й у самого глави ПВК «Вагнер» євгена пригожина, і у командувача приватної військової компанії.

А от ув'язненим у ПВК «Вагнер» надали окрему серію жетонів «К» — через це в некрологах і в чатах родичів за ними закріпилася назва «кашники».

Дві третини колоній, у яких встановили факт вербування, — це колонії суворого режиму. На війну забирали й із колоній особливого режиму, а під кінець — навіть із поселень та лікувальних закладів.

Майже всі «вагнерівці», набрані у місцях позбавлення волі, брали участь у «Операцію із захоплення українського міста Бахмут у ПВК «Вагнер» охрестили «Бахмутською м’ясорубкою» — навіть створили відповідну медаль. Через значну кількість втрат росіян під час їхніх штурмових атак та байдужість окупантів до власних найманців, такі атаки називали «м’ясні штурми»м'ясних штурмах» під Бахмутом.

Загалом, 17 175 людей — тобто 35% ексв’язнів, які виїхали на фронт, — померли. За словами самих «вагнерівців», живими зазвичай залишалися ті, які отримували тяжкі поранення (такі, як втрата ноги чи руки) і були винесені з поля бою.

У найкровопролитніші дні ПВК «Вагнер» втрачала понад 200 найманців на день, абсолютний максимум — 213 людей.

Колишні в’язні також становлять 88% від усієї кількості окупантів, знищених під час боїв за Бахмут.