«Народний супутник» зробив понад 4000 знімків російських об’єктів: знищено техніки на мільярди

«Народний супутник» ICEYE, гроші на який українці зібрали першого року повномасштабної війни, зробив уже більш як 4 тисячі знімків російських об’єктів, унаслідок чого вдалося знищити техніки на мільярди доларів.

Про це розповіло Головне управління розвідки Міноборони України. 

За період використання «народного супутника» та доступу до сузірʼя супутників ICEYE українські фахівці загалом зробили 4173 знімки ворожих об’єктів, серед яких:

  • 370 ― аеродроми;
  • 238 ― позиції ППО та радіотехнічної розвідки;
  • 153 ― нафтобази та склади пального;
  • 147 ― склади ракетного, авіаційного озброєння та боєприпасів;
  • 17 ― військово-морські бази.

Близько 38% з усього масиву даних, отриманих завдяки супутнику, розвідники використали для безпосередньої підготовки ударів по ворогу ― це мільярди доларів збитків для росії, запевняють у ГУР.

Розвідка із земної орбіти дозволяє отримувати дані як на тимчасово окупованих територіях України, так і в інших місцях планети, де перебувають військові сили й засоби росії.

Також в об’єктиві ICEYE перебувають пункти постійної дислокації ворожих сил, полігони, військові містечка, центри мобілізаційного розгортання ― це дозволяє відстежувати динаміку рухів росії з особовим складом і розкривати її воєнні наміри, щоб потім їх зривати.

«Народний супутник» дозволяє стежити за об’єктами військово-промислового комплексу рф та її мережею логістики, куди належить і незаконний міст між росією та окупованим Кримом.

У ГУР наголосили, що супутник спроможний точно ідентифікувати вид та тип виявлених бойових літаків, кораблів, засобів ППО, а також фіксувати рівень пошкоджень на уражених об’єктах рф. А ще він здатен чітко бачити скупчення навіть ретельно замаскованих механізованих підрозділів противника.

Що за «народний супутник»?

У 2022 році «Благодійний фонд Сергія Притули» оголосив про збір кошти на три безпілотники Bayraktar. За три дні українці задонатили необхідні 600 млн гривень, а втім, країна-виробник цих систем — Туреччина — вирішила передати ці системи безкоштовно. Тож у фонді оголосили про покупку супутника для потреб ЗСУ.

Речник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов у коментарі hromadske пояснив, що до цього Україна активно обмінювалася різною інформацією з партнерами, зокрема й супутниковими даними. Але доступ до супутника посилить спроможності розвідки.