У російських в’язницях стратили понад 100 українських полонених. До розслідування катувань залучений МКС
Міжнародний кримінальний суд (МКС) спільно з українськими слідчими працює над розслідуванням катувань та жорстокого поводження щодо українських військовополонених у російських в’язницях.
Про це розповів керівник Департаменту Офісу генерального прокурора з протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Юрій Бєлоусов в інтерв’ю «Укрінформу».
За його словами, катування українських полонених у російських місцях несвободи стає системним і свідчить, що це невіддільний складник політики рф. Бєлоусов сказав, що такі розслідування у фокусі уваги МКС, і висловив сподівання, що така співпраця з Міжнародним кримінальним судом дасть результати.
Наразі українські слідчі збирають доказову базу з місць, де практика катувань найбільш поширена.
«У нас є окремий підрозділ, який займається саме цим напрямком. Питання лише часу, коли ці особи (причетні до катувань — ред.) потраплять у наші руки», — сказав Бєлоусов. Також, за його словами, у місцях несвободи росіяни стратили понад 110 українських військових.
Катування та страти українських полонених
Генеральний прокурор Андрій Костін заявляв, що в російському полоні фізичних і моральних тортур зазнають до 90% українських військовополонених.
Він також казав, що понад 2200 українських захисників визнали потерпілими у провадженнях щодо перебування в російському полоні. Понад 500 з них свідчили про застосування фізичного насильства під час допитів, зокрема про катування електрострумом.
Моніторингова місія ООН також опитала 60 українських військовополонених, звільнених цієї зими. Більшість із них розповіли про катування в полоні. Більш ніж половина заявили, що проти них вчиняли сексуальне насильство.
Крім того, за кілька місяців у мережі поширювали відео кількох випадків страт українських військових з боку росіян. В Офісі генерального прокурора казали, що з березня 2022 року їм стало відомо про 54 випадки страт українських військовополонених з боку російських окупантів під час спроби здатися в полон.