Орбан обговорив із Трампом свою «мирну місію». Заявив про «добру новину»
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан зустрівся з кандидатом у президенти США Дональдом Трампом, щоб обговорити «способи творення миру».
Про це він написав на платформі X.
За словами Орбана, він відвідав маєток Мар-а-Лаго колишнього президента США, що у Флориді. Подробиці зустрічі не наводяться. Орбан лише зазначив, що вони обговорювали «створення миру».
«Добра новина дня: він збирається розв’язати це», — написав угорський прем’єр.
Напередодні міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що переобрання Дональда Трампа дасть шанс на мирне врегулювання російсько-української війни.
Таку саму думку неодноразово висловлював і сам Віктор Орбан. У березні він уже зустрічався з колишнім президентом США, після чого заявив, що якби Трамп залишався президентом, то «війни сьогодні не було б».
Раніше, 9 липня, прем’єр-міністр Угорщини мав розмову із турецьким президентом Реджепом Таїпом Ердоганом. Орбан закликав його підтримати «угорську миротворчу місію», зазначивши, що «Туреччина є єдиним наступником-посередником у конфлікті». Сам Ердоган під час зустрічі з главою росії володимиром путіним заявляв, що його країна також готова створити основу для угоди про припинення війни між москвою та Києвом.
«Миротворча місія» Орбана
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 2 липня приїздив до Києва на зустріч із президентом Володимиром Зеленським, де закликав його «зробити перерву, припинити вогонь і потім почати переговори».
Це була перша з 2010 року поїздка Орбана до України. Прем’єр приїхав наступного дня після того, як почався піврічний період головування Угорщини в Раді Європейського Союзу.
Після візиту до Києва Орбан вирушив з неанонсованим візитом до Москви. А втім, в Україні та ЄС наголосили: він не має жодних повноважень проводити переговори від імені Євросоюзу чи України. У відповідь на критику Орбан і сам визнав, що не має мандата на «мирні переговори», але стверджував, що Будапешт «може бути гарним знаряддям миру» в руках інших.
Далі Орбан вирушив до Китаю — давнього союзника росії, який не підтримує українську «формулу миру», а натомість просуває свою. Глава Китаю Сі Цзіньпін на зустрічі з Орбаном також казав про «швидке припинення вогню та політичне врегулювання» російсько-української війни, не зазначивши, чи передбачає це підтримку територіальної цілісності України.