Попит на мобілізацію серед в'язнів зменшився. У Раді пояснили чому
До української армії вже мобілізувалися близько 3,8 тисячі колишніх українських ув’язнених. Однак зараз попит на мобілізацію до війська серед в’язнів зменшився.
Про це розповів народний депутат і секретар комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко в коментарі для «Української правди».
Більшість мобілізованих ексв’язнів нещодавно завершили навчання, каже депутат. Водночас деякі з них уже зазнали поранень або загинули. На думку Костенка, загалом до армії вдасться мобілізувати близько 5 тисяч ув‘язнених — раніше таку думку висловлював і міністр юстиції Денис Малюська.
А втім, попит на мобілізацію серед ув’язнених зменшився, адже, за словами депутата, основна частина вмотивованих людей уже вступили на службу. Тож для того, щоб залучити до служби більше людей, Костенко пропонує дати можливість мобілізуватися тим громадянам, які перебувають у СІЗО.
Мобілізація в’язнів
Верховна Рада ухвалила законопроєкт про мобілізацію засуджених, а президент Володимир Зеленський 17 травня підписав його. Документ пропонує надавати можливість залучатися до військової служби тим, кому присудили обмеження або позбавлення волі за нетяжкими статтями.
Не будуть мобілізовані засуджені за умисне вбивство, зґвалтування, сексуальне насильство та злочини проти основ національної безпеки. Також корупціонерам не дозволять замінити покарання на можливість воювати.
Водночас у Міністерстві оборони уточнювали, що на мобілізацію засуджених впливатиме не тільки склад їхнього злочину та бажання, а й висновок військово-лікарської комісії, рішення суду про умовно-дострокове звільнення та готовність командира прийняти людину на службу у свій підрозділ.
Голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія припустив, що за новим законом достроково звільнитися від відбування покарання, щоб піти на військову службу, захочуть кілька тисяч засуджених.