WSJ: США розглядають розширення навчання пілотів F-16. Раніше про це просила Україна
США розглядають, чи можуть вони розширити навчання для українських пілотів на винищувачах F-16. Раніше на цьому наполягали українські посадовці.
Про це пише Wall Street Journal з посиланням на джерела.
Нині Сполучені Штати вивчають, чи можуть вони розширити навчання на вже залученому до тренувань обʼєкті в Аризоні, або потенційно дозволять українським пілотам використовувати іншу американську авіабазу.
Раніше Politico писало, що українські посадовці тиснуть на США та інші країни, щоб вони активізували навчання українських пілотів на винищувачах F-16, оскільки поточні плани не передбачають підготовки достатньої кількості авіаторів для польотів на літаках, які незабаром має отримати Київ.
Конгресмени Джим Гаймс та Майк Тернер, які є лідерами Комітету з розвідки Палати представників, також намагалися сприяти проведенню додаткових навчань і надіслали листа до Пентагону.
Згодом уже 15 законодавців надіслали ще одне звернення до американського Міністерства оборони із закликом розширити навчання українських пілотів на F-16.
Що там з F-16 для України?
Офіційно про передання цих винищувачів ще не повідомлялося, хоча міністр закордонних справ Дмитро Кулеба нещодавно казав, що обіцянка появи F-16 в українському небі влітку 2024 року «вже виконана».
Нагадаємо, ще у травні 2023-го президент США Джо Байден схвалив плани тренувати українських пілотів на американських винищувачах F-16. Згодом Нідерланди, Данія та Бельгія оголосили, що передадуть Україні літаки, зокрема для навчань, які відбудуться в Данії та Румунії.
Решта країн підтвердили свою готовність долучитися до підготовки українських пілотів на F-16.
У листопаді в румунському місті Фетешть урочисто відкрили центр підготовки пілотів на винищувачах F-16, де мали навчати, зокрема, й українських льотчиків. Серед інструкторів на цій базі можуть бути не тільки представники Румунії, Нідерландів та США, а й військові льотчики з інших країн-членів НАТО.
Перша група українських льотчиків закінчила навчання у США у травні, а Данія підготувала 50 українських спеціалістів з обслуговування F-16.